1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Emekli müdüre yurtdışı gezisi mi?
Emekli müdüre yurtdışı gezisi mi?

Emekli müdüre yurtdışı gezisi mi?

Yeltekin, emekli bir kişinin yurtdışı gezisinin, “İdare Yasası’nın istihdam şekilleri ve temsiliyetle ilgili yasal mevzuata aykırı olduğunu” savundu

A+A-

Kıbrıs Türk Ofis, Banka, Sigorta ve Ticaret Çalışanları Sendikası (BASS), Vakıflar İdaresi Genel Müdürlüğü’nden 30 Nisan’da emekli olan Mustafa K. Kaymakamzade’nin, Danimarka’da yarın yapılacak Avrupa Vakıflar Birliği toplantısına katılarak Vakıflar İdaresi’ni temsil edeceğini savunarak, bunun “kabul edilemez, yasa dışı bir uygulama olduğunu" ileri sürdü.


Vakıflar İdaresi’nde örgütlü bulunan BASS’ın  Genel Sekreteri Ali Yeltekin, yazılı açıklamasında, “Yeni atanan Vakıflar İdaresi Genel Müdürü makamında iken, idareyle ilişkisi kesilmiş bir kişinin idare kaynaklarını kullanması ve idareyi temsil etmesi akıllara soru işareti getirmektedir. Bu temsiliyet değil yurtdışı gezisidir” dedi.


Yeltekin, emekli bir kişinin yurtdışı gezisinin, “İdare Yasası’nın istihdam şekilleri ve temsiliyetle ilgili yasal mevzuata aykırı olduğunu” savundu ve bunu protesto etti. Yeltekin, Vakıflar İdaresi çalışanlarının onuruna saygı beklediklerini ifade etti.
(tak)

Bu haber toplam 1439 defa okunmuştur