1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Eliz başarıya doymuyor
Eliz başarıya doymuyor

Eliz başarıya doymuyor

Eliz, 15 günde iki şampiyonluğa imza attı.

A+A-KKTC Telsim’in sponsor olduğu Eliz Maloney Hırvatistan’da Uluslararası Tenis Federasyonu’nun organize ettiği 14 yaş çiftler turnuvasında ikinci şampiyonluğunu kazandı. Hırvatistan’da ardarda iki turnuvaya katılan Eliz, 15 günde iki şampiyonluğa imza attı.
12 ve 20 Nisan 2013 tarihleri arasında, Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde,  Uluslararası Tenis Federasyonunun organize ettiği ‘Mladost Grill Open’ 14 yaş çiftler turnuvasında Eliz şampiyon olurken bir ilke daha imza atmış ve Uluslararası Tenis Federasyonunun organize ettiği Uluslararası 14 Yaş turnuvasınında şampiyon olan ilk Kıbrıslı Türk olma başarısını göstermişti.
Turnuvanın hemen bittiminden sonra 21 ve 26 Nisan tarihleri arasında Hırvatistan’ın Solin şehrinde yine Uluslararası Tenis Federasyonunun organize ettiği ‘Salone Open’ turnuvasına katılan Eliz 14 yaş çiftler kategorisinde şampiyon olurken, 14 yaş tekler kategorisinde de çeyrek final oynama başarısını gösterdi. 

Teklerde çeyrek final başarısı
Henüz 12 yaşında olmasına rağmen Avrupa’da yüksek düzey maçlarda deneyim kazanmak ve taktiksel oyununu geliştirmek için 14 Yaş katagorilerinde de Uluslararası Tenis Federasyonu’nun organize ettiği turnuvalara katılmaya başlayan Eliz, Avrupa’da başarılı iki hafta geçirdi.
İki haftada toplam tam 17 maç yapan, Eliz tekler kategorisinde de çok iyi maçlar çıkararak çeyrek finale kadar yükselme başarısını gösterdi. İki hafta boyunca Avrupa’nın bir çok ülkesinden gelen çocuklarla yüksek tempolu maçlar yapan Eliz bir kez daha tenisteki yeteneğini ispatlamış oldu.

Bu haber toplam 1320 defa okunmuştur