1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Ebola virüsü taşıyan BM çalışanı Almanya'da öldü
Ebola virüsü taşıyan BM çalışanı Almanyada öldü

Ebola virüsü taşıyan BM çalışanı Almanya'da öldü

Almanya'nın Leipzig kentinde Ebola virüsünün yol açtığı hastalık nedeniyle tedavi gören bir BM çalışanının hayatını kaybettiği bildirildi.

A+A-

 

Almanya'nın Leipzig kentinde Ebola virüsünün yol açtığı hastalık nedeniyle tedavi gören bir BM çalışanının hayatını kaybettiği bildirildi.

Leipzig Sankt Georg Kliniği'nden yapılan açıklamada, Ebola virüsü taşıyan hastaya tüm müdahalelerin yapıldığı ancak hastanın enfeksiyon nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

Almanya'ya tedavi amacıyla getirilen üçüncü hasta olan 56 yaşındaki Muhammed A. Almanya'da Ebola'dan ölen ilk kişi oldu.

Sudanlı BM çalışanının Batı Afrika ülkesi Liberya'da görev yaparken Ebola virüsü taşıdığı belirlenmişti. Muhammed A., tedavi için geçen hafta Leipzig'e getirilmişti. BM çalışanı, hastanenin özel izoleye sahip bölümünde tedavi görüyordu.

Batı Afrika ülkelerinden Sierra Leone'de Ebola hastalığıyla mücadele ederken virüs kaparak hastalanan Ugandalı bir doktor da Frankfurt kentinde tedavi görüyor. Tedavi için beş hafta önce Hamburg'a getirilen Dünya Sağlık Örgütü'nün bir çalışanı ise daha önce taburcu edilmişti.

Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre, 4 binden fazla kişi Ebola virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

(AA/foto arşiv)

Bu haber toplam 1387 defa okunmuştur