1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. "Dünya Basın Özgürlüğü Günü" kutlanacak
Dünya Basın Özgürlüğü Günü kutlanacak

"Dünya Basın Özgürlüğü Günü" kutlanacak

3 Mayıs Cuma akşamı saat 19.30’da birlik lokalinde yer alacak kokteyl ve ödül töreninde, Medya Başarı Ödülleri dağıtılacak. 7 Mayıs Salı akşamı ise “İnternet gazeteciliği ve basın özgürlüğü” konulu panel düzenlenecek.

A+A-

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği, "3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü"nü iki tane etkinlikle kutluyor.

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Genel Sekreteri Özgül Gürkut Mutluyakalı’nın konu ile ilgili açıklamasının tam metni  şöyle:

“3 Mayıs Cuma akşamı saat 19.30’da birlik lokalinde yer alacak kokteyl ve ödül töreninde, Medya Başarı Ödülleri dağıtılacak. 7 Mayıs Salı akşamı ise “İnternet gazeteciliği ve basın özgürlüğü” konulu panel düzenlenecek.
KTGB tarafından oluşturulan seçici kurulun değerlendirmesi sonucu bu yıl Sim TV’den Çamay Çiçekseven’e “TV programı” dalında; Kuzeyin Sesi Radyo Vatan’dan Amber Eker Avcıl’a “radyo programı”; Vatan gazetesinden Alkan Baykent’e “spor fotoğrafı” dalında ödül verilirken; Havadis gazetesinden Ceren Özbil ve Duygu Alan ile Kıbrıslı gazetesinden Rana Sarro’ya da “genç yetenek özel ödülü” layık görüldü.
KTGB Yönetim Kurulu üyesi Yurdakul Cafer başkanlığındaki seçici kurul, Perihan Aziz, Süleyman Ergüçlü, Bilbay Eminoğlu ve Süleyman İrvan’dan oluştu.
Öte yandan KTGB Yönetim Kurulu kararıyla geçen yıl hayatını kaybeden BRTK kameramanı Cüneyt İnançoğlu’nun adına, ailesine de onur ödülü verilecek.
Ödüllerin dağıtılacağı 3 Mayıs Basın Özgürlüğü kokteyli sırasında, gazetecilerden oluşan “Grup Off The Record” dinleti sunacak.


İnternet gazeteciliği ve basın özgürlüğü

KTGB, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü etkinlikleri çerçevesinde ayrıca 7 Mayıs Salı akşamı, “internet gazeteciliği ve basın özgürlüğü” konulu panel düzenleyecek.
Birlik lokalinde yer alacak panelde, KKTC’de yayın yapan internet haber portallarının yetkilileri konuşmacı olacak. Panelin katılımcılarının isimleri ve detayları daha sonra açıklanacak.
Ödül töreni ve kokteyl ile panele tüm gazeteciler davetlidir.”

Bu haber toplam 1344 defa okunmuştur