1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Disiplin Kurulu kararları
Disiplin Kurulu kararları

Disiplin Kurulu kararları

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, haftasonu oynanan ve kurula intikal eden karşılaşmalarla ilgili olarak aldığı kararları yayınladı.

A+A-


Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, haftasonu oynanan ve kurula intikal eden karşılaşmalarla ilgili olarak aldığı kararları yayınladı.
Serdarlı 19 Ağustos stadında oynanan Serdarlı– Yenicami Telsim Süper Lig U19 müsabakası sona erdikten hemen sonra hakeme yönelik küfürleri nedeniyle, hakem tarafından kırmızı kart gösterildikten sonra hakeme yönelik ağır hakaret, küfür ve tehditlerine devam ettiği hakem raporundan tespit edilen Serdarlı futbolcusu Tayfur Billuroğlu’na 4 resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliğiyle karar verildi.
Bostancı Fikri Kareyel Stadı’nda oynanan Yalova-Binatlı Telsim Birinci Lig A Takımlar müsabakası sonrasında taraftarlarının aykırı davranışları gözlemci raporundan tespit edilen her iki kulübede “ihtar” cezası verilmesine oybirliğiyle karar verildi.
Ozanköy M.Özkayım Stadı’nda oynanan Ozanköy -Yeni Boğaziçi Telsim Birinci Lig A takımlar müsabakası sonrasında taraftarlarının aykırı davranışları gözlemci raporundan tespit edilen Ozanköy’e “ihtar” cezası verilmesine oybirliğiyle karar verildi.

Kırmızı kart cezaları
3 maç: Ahmet Cılbak (TOL), Emre Dayanık (Serdarlı)
2 maç: Murat Çelik (Hamitköy), İbrahim Can Ateş (Tatlısu), Ahmet Kandır (Görneç), Kaan Güder (Çanakkale), Burak Nizam Özerin (Gaziveren)
1 maç: Zuma Kamara (DTB), Barış İzzet (K.Kaymaklı), İrfan Boşnak (Görneç), Salih Düzbeyaz (Binatlı), Niyazi Aykan (G.Birliği), Mehmet Gül (Ozanköy), Yusuf Kandil (Mehmetçik), Halil Erdoğuş (İncirli), Erdem Türk (Maraş), Salih Dağ (Dipkarpaz), Mustafa Kaya (İncirli), Erdinç Arabacıoğlu (A.Yeşilova), Yunus Emre İleli (Karşıyaka), Mehmet Yıldırım (Gaziveren)

Dört sarı kart cezalıları
Fikri Kale (Akova), Gökhan Çakır (BÜY), Uğur Çelik (Hamitköy), Erdinç Börekçi (Çetinkaya), Mustafa Ayker (GG), Derviş Bezirganoğlu (Akova), Gökhan Konyalıoğlu (BÜY), Serhan Aktaş (Mormenekşe), Salih Küçükoğlu (Serdarlı), Gürbay Yelkanat (Yalova), Ulaş Candanal, Batuhan Biçentürk, Tonguz Kolçay (Gönyeli), Özmen Borazancı (Çanakkale), Mehmet Hamidi (Göçmenköy), Hüseyin Türk (Düzkaya), Yusuf Kumaş (Değirmenlik), Ersin Öztürk (Gaziveren), Nazım Özbil (Mormenekşe), Ali Kolbaşı (Hamitköy), Emrah Güler (TOL), Burak Sarıkaya (Tatlısu), Ercan Öztürk (Lapta), Debola Ogunseye (K.Kaymaklı), Rıdvan Durmaz (Dumlupınar), Muzaffer Sürücü (Düzkaya), Mustafa Arısu (Lefke)

Antrenör – yönetici cezaları
3 maç: Halil Arıkan (Karşıyaka)
1 maç: Mustafa Güldoğuş (TOL), Ali Özçalışkan (Görneç), Suhat Altınışık (Binatlı)

Bu haber toplam 1265 defa okunmuştur