1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. ''Comikaze'' çizgi roman fuarı açıldı
Comikaze çizgi roman fuarı açıldı

''Comikaze'' çizgi roman fuarı açıldı

Spider Man, Hulk ve Iron Man'in yaratıcısı Stan Lee ile Cassandra Peterson işbirliğiyle bu yıl üçüncü kez düzenlenen Comikaze çizgi roman fuarı Los Angeles'ta açıldı

A+A-

ABD'de, Spider Man, Hulk ve Iron Man gibi dünyaca ünlü karakterlerin yaratıcısı Stan Lee ile Karanlıklar Kraliçesi Elvira tiplemesiyle efsaneleşen Cassandra Peterson işbirliğinde ''Comikaze'' çizgi roman fuarı açıldı.

Los Angeles şehrindeki Convention Center'da bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen fuar, Amerika'nın farklı şehirlerinden gelen 60 binin üzerindeki insanı buluşturdu. Fuar, 600'ün üzerinde standı, Disney kostüm yarışması, oyun turnuvaları, moda şovu, panel ve oturumlarıyla kongre havasında geçti.

Birbirinden farklı kostümlerle hayranı oldukları film ve çizgi roman karakterlerine bürünen ziyaretçiler, nadir bulunan koleksiyon ürünlerini özel fiyatlardan satın alma imkanı bulurken, başta Stan Lee olmak üzere çizgi roman dünyasının önde gelen ustalarıyla tanışma fırsatı buldu.

Oyuncu CassandraPeterson, Kevin Smith, Dian Bachar, AlfieAllen, Adam West, JulieNewmar, John Barrowman, KazuoKoike ve GwendolineChristie, fuara katılan ünlüler arasında yer aldı.

Dünyaca ünlü video oyunu Tetris'in 30. yılı şerefine Tetris kostümü giymiş 201 kişiden oluşan bir grupla Guinness rekor denemesinin de yapıldığı çizgi roman fuarı, Amerika'da kendi alanında en büyük 5 fuardan biri olarak biliniyor.

(AA)

Bu haber toplam 1877 defa okunmuştur