1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bu kez Mesarya!
Bu kez Mesarya!

Bu kez Mesarya!

Alaniçi, Akova ve Yıldırım köylerinde kısa sürede şiddetli yağmur yağdı, tarlalar sular altında kaldı. Kimi köylerde bazı evlere de su girerken yeni biçilmiş ekimler sulara battı.

A+A-

Şiddetli yağışlardan bu kez Mesarya nasibini aldı. Başta Alaniçi, Akova ve Yıldırım köylerinde kısa sürede şiddetli yağmur yağdı, tarlalar sular altında kaldı. Kimi köylerde bazı evlere de su girerken yeni biçilmiş ekimler sulara battı. Çiftçilerin zarar gördüğü orta Mesarya köylerinde dereler geldi, bazı bölgelerde yükselen sular yollara girdi. Öğle saatlerinde bastıran yağmurdan etkilenen Alaniçi, Akova ve Yıldırım’da vatandaşlar gün boyunca akan çamuru temizlemeye çalıştı.
Yağmurlu hava Perşembe gününe kadar devam edecek. Hava sıcaklığı Perşembe gününden itibaren tedricen artacak.
Meteoroloji Dairesi’nin 14 – 20 Mayıs tarihlerini kapsayan raporuna göre, Kıbrıs söz konusu dönemde alçak basınç sistemi ile periyodun ilk günleri üst atmosferdeki serin ve nemli, diğer günlerde ise ılık hava kütlelerinin etkisi altında kalacak.
Buna göre, yarın parçalı ve çok bulutlu,yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu; Çarşamba günü parçalı ve çok bulutlu,yer yer sağanak yağmurlu; Perşembe günü az bulutlu, öğle saatleri parçalı bulutlu; Cuma günü açık ve az bulutlu; Cumartesi günü az bulutlu, öğle saatleri parçalı bulutlu; Pazar ve Pazartesi günleri açık ve az bulutlu geçecek.
En yüksek hava sıcaklığı iç kesimler ve sahillerde periyodun ilk günlerinde23 – 26 derece, diğer günlerde ise 28 – 31 derece dolayında seyredecek. Rüzgar genellikle Güney ve Batı yönlerden orta kuvvette, yağış alan günlerde yer yer kuvvetli olarak esecek.
Meteoroloji Dairesi yarın ve Çarşamba günleri ultraviyole radyasyonu orta olacağından gerekli tedbirler alınmadan, özellikle 11:00 – 16:00 saatleri arasında 20 dakikadan fazla güneş altında kalınmaması uyarısında da bulundu.
(tak_yd)

Bu haber toplam 1357 defa okunmuştur