1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Boğaz yeni sezona hazırlanıyor
Boğaz yeni sezona hazırlanıyor

Boğaz yeni sezona hazırlanıyor

11 Haziran’da genel kurulunu yapacak olan Yeni Boğaziçi’nde Başkan İshak Ertem, göreve devam konusunda son kararını birkaç gün içerisinde vermeyi düşündüğünü, aday çıkmaması halinde aday olabileceğini söyledi

A+A-

 “Sekseninci kuruluş yılımızda şampiyonluk yaşamamız büyük bir gurur ve sevinç kaynağı oldu” diyen Ertem, antrenör konusunda Kılıçali Kahraman’la devam etmeyi istediğini, mevcut kadroyu koruyarak hem yerli hem de yabancı transferleriyle daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini kaydetti

Kaya Emiroğlu

Seksen yıllık tarihinde ilk kez şampiyonluk yaşayarak dört yıl aradan sonra Süper Lig’e yükselen Yeni Boğaziçi’nde genel kurul 11 Haziran Salı günü yapılacak. Kulüp Başkanı İshak Ertem, yeniden aday olmayı düşündüğünü ancak henüz son kararını vermediğini belirtti. Aday çıkmaması halinde kesin olarak aday olacağını belirten Ertem, antrenör konusunda Kılıçali Kahraman’la devam etmeyi istediğini, mevcut kadroyu koruyarak hem yerli hem de yabancı transferleriyle daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

80. yılda anlamlı şampiyonluk
2012-13 sezonunu değerlendiren Yeni Boğaziçi Doğan Spor Kulüp Başkanı İshak Ertem, 80. kuruluş yılında ilk kez şampiyonluk yaşamalarının kendilerinde büyük sevinç ve mutluluk oluşturduğunu vurguladı. Bu sezon birçok “ilk”i yaşadıklarını da belirten Başkan Ertem, ilk kez erken bir zamanda yönetim oluşumu yaptıklarını ve hemen arkasından ilk kez erken bir zamanda antrenörle anlaştıklarını kaydetti. Minikler, gençler ve hatta masterlerle birlikte toplu açılış yaptıklarını ve bunu da ilk kez gerçekleştirdiklerine işaret eden Ertem, şampiyonlukla sonuçlanan sezon için şunları söyledi:
“Sezon başında amacımız play-out oynamadan ve gerekirse play-off’a da kalmadan ligi tamamlamaktı. Geçmiş yıllarda yaşadığımız zorluklar da düşünüldüğünde temkinli olmayı amaçladık. Ancak lig başladıktan sonra ve haftalar ilerledikçe gerek oynadığımız oyun, gerekse aldığımız galibiyetlerle ligde daha yukarılara tırmanmayı başarabilecek güçte olduğumuzu gördük. Yedinci haftada liderliğe ulaştık. Maçları hafta hafta düşünerek ve yere sağlam basarak ilerlemeyi istedik. Zaman zaman liderliği kaybettiğimiz haftalar oldu ancak sürekli ilk üçte oluşumuzla birlikte ikinci devre öncesinde hedefimizi büyülttük. Futbolcularımız da bu hedefe olan inançları daha arttı. Sonuçta sezon sonunda, her ne kadar son haftalarda puan kayıpları yaşasak ta, mutlu sona şampiyonlukla ulaşmayı başardık.”
Galip geldikçe takıma ve kulübe ilginin arttığına dikkat çeken Başkan Ertem, devre arasında kamp yaptıklarını da belirterek, “Son haftalara doğru iplerin elimizde olduğunu gördük ve şampiyonluk hedefine ilerledik ve sonunda da başardık.” şeklinde konuştu. Yurtdışında yaşayan Yeni Boğaziçi’lilerin ilgisine de çok teşekkür eden Başkan Ertem, gerek İngiltere, gerekse ABD ve diğer ülkelerden büyük destek ve takdir aldıklarını belirtti.

“Yönetim anlamında ciddi işler yapıldı”
Yönetimin göreve geldikten sonra takım için birçok karar alarak erken bir şekilde işe koyulduğunu belirten Başkan Ertem, bununla beraber kulüp anlamında da ciddi işler yapıldığına dikkat çekti. Mali disiplini sağladıklarını ifade eden Ertem, üyelik konusunu düzenlerken, stad konusunda da çalışmalar yapıldığını belirtti. Camianın yeniden bir araya getirilmesi için de çalışmalar yaptıklarına işaret eden Başkan Ertem, özellikle son yıllarda azalan taraftar sayısının artmasını sağladıklarını belirtti. Başkan Ertem, sezon başından sonuna kadar kendilerine ve takıma destek veren taraftarlara teşekkür etti.

“Adaylık kesin değil”
11 Haziran Salı günü yapılacak genel kurulda başkanlığa aday olma konusunda henüz karar vermediğini belirten Başkan Ertem, aday çıkmaması durumunda ise kesin olarak aday olacağını vurguladı. Aday olması ve göreve devam etmesi durumunda şampiyonlukta büyük payı olan mevcut antrenör Kılıçali Kahraman’la devam etmeyi istediklerini belirten Başkan Ertem, öncelikle bölgede bulunan ve görüşme halinde oldukları birkaç futbolcuyla anlaşmayı planladıklarını kaydetti. 3-4 yabancı oyuncuyla da temas halinde olduklarını ifade eden Başkan Ertem, futbolculara şampiyonluk ödülü olan İngiltere gezisini ise Antalya’yla değiştireceklerini ve sezon öncesi kamp şeklinde dönüştüreceklerini kaydetti.

Bu haber toplam 2003 defa okunmuştur