1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bay-Sen’den, eski KTHY çalışanlarına destek
Bay-Sen’den, eski KTHY çalışanlarına destek

Bay-Sen’den, eski KTHY çalışanlarına destek

Bay-Sen, eski Kıbrıs Türk Hava Yolları çalışanlarının mücadelesine destek belirtti.

A+A-

 

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası (Bay-Sen), eski Kıbrıs Türk Hava Yolları çalışanlarının mücadelesine destek belirtti.

Bay-Sen Başkanı Salih Sakallı yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın 64 eski çalışanının 116 gündür eve ekmek götürememenin sancısını yaşadığını belirterek, “Hükümet, 64 çalışanın iki ayı aşkın bir süredir devam eden çadır eyleminde ortaya koyduğu talepleri haklı ve yasal bulduğunu açıklamakla yetinirken, somut bir adım atmaktan kaçınıyor” ifadelerini kullandı.

Eski KTHY çalışanlarının 3 gündür açlık grevinde olduğunu hatırlatan Sakallı, haklı mücadelelerini sendika olarak saygıyla selamladıklarını ifade etti.

Sakallı, hükümetin sorunların çözümünü erteleyerek bir yere varamayacağını savunarak, haklılığı kabul ve teyit edilen bir kesimin isteklerinin karşılanmasında gösterilen acizliğin kabul edilemeyeceğini ileri sürdü.

Sakallı, Bay-Sen’in KTHY eski çalışanlarının haklı mücadelesine desteğinin sonuç alınana kadar devam edeceğini bildirdi.

(tak)

Bu haber toplam 1265 defa okunmuştur