1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bavullarla meclise yürüyecekler: "Ya Yasa Ya Barra!"
Bavullarla meclise yürüyecekler:  Ya Yasa Ya Barra!

Bavullarla meclise yürüyecekler: "Ya Yasa Ya Barra!"

Göç Yasasına Dur De İnisiyatifi “Ya Yasa Ya Barra!” yazılı bavullarla meclise yürüyüş düzenleyecek

A+A-

 

Göç Yasasına Dur De İnisiyatifi’nin yarın "Ya Yasa Ya Barra!" yazılı bavullarla Meclis’e yürüyüş düzenleyeceği açıklandı. Kuğulu Park'tan saat 14.00’te başlayacak yürüyüşün “Ya Yasa Ya Barra!” yazılı bavullarla yapılacağı belirtildi.

Göç Yasasına Dur De İnisiyatifi adına yazılı bir açıklama yapan KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, ülke gençliğini göçe zorlayan “Göç Yasası” olarak da bilinen 47/2010 sayılı Kamu Görevlilerinin Aylık Maaş-Ücret ve Diğer Ödeneklerini Düzenleyen Yasaya karşı dün yanlarında olanların bugün iktidar koltuklarında oturup halen daha bu yasanın yürürlükte kalmasına göz yumduklarını savundu.

Kaptan, “Çıkarılan vergi affı ile sermayeye milyonlarca TL af uygulayan hükümet, sıra Göç Yasasına geldi mi kaynak yok demekte ve hükümet koltuklarında kime hizmet ettiklerini kamuoyuna göstermektedirler” görüşünü ileri sürdü.

Göç Yasasına Dur De İnisiyatifi olarak, Mecliste dün yanlarında olanlardan, yasayı kaldırmaya yönelik ilettikleri yasa tasarısını meclise sunmalarını talep ettiklerini kaydeden Kaptan, bu çerçevede Göç Yasasına Dur De İnisiyatifi olarak yarın saat 14.00’te Kuğulu Park’ta toplanarak üzerlerinde “Ya Yasa Ya Barra!” yazılı bavullar ile meclis önüne yürüyeceklerini açıkladı.

(tak)

Bu haber toplam 1530 defa okunmuştur