Bandabuliya Ekim’e

Bandabuliya Ekim’e

Lefkoşa’da halk arasında “Bandabuliya” olarak bilinen Belediye Pazarı’nın restorasyonunun Ekim ayında tamamlanması bekleniyor

A+A-

Bandabuliya Ekim’e

Lefkoşa’da halk arasında “Bandabuliya” olarak bilinen Belediye Pazarı’nın restorasyonunun Ekim ayında tamamlanması bekleniyor.
Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan LTB Projeler Şube Amiri Ali Güralp, Belediye Pazarı’nın restorasyon çalışmalarının planlandığı gibi hızla sürdüğünü belirtti.
Güralp, “Lefkoşa İmar Planı kapsamında gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarının önceden açıklandığı gibi 2011’in Ekim ayında tamamlanması hedefleniyor” dedi.
Şu ana kadar pazarın kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj hattı ile şebeke suyu altyapı sistemlerinin tamamlandığını ifade eden Güralp, orta bölümün yapı işlerinin ise tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Pazarın çatı kısmındaki çalışmaların da ilerlemiş olduğunu kaydeden Güralp, binanın tamamlanmasına yönelik çalışmalar kapsamında kullanılacak olan malzemelerin seçiminin yapılmakta ve örnek mekanların oluşturulmakta olduğunu ifade etti. Avrupa Birliği finansmanı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı çerçevesinde UNDP - PFF ile birlikte yürütülen restorasyon projesinin 2011 yılının Ekim ayı sonunda tamamlanması bekleniyor. Restorasyon çerçevesinde yaklaşık 4 bin 300 metrekarelik alan ve 70 dükkanda altyapı ile yenileme çalışması yapılacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 790 defa okunmuştur