1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bakanlar Kurulu’ndan önemli kararlar
Bakanlar Kurulu’ndan önemli kararlar

Bakanlar Kurulu’ndan önemli kararlar

Güzelyurt’a yeni hastane yapılması için yer tahsisine karar verildi

A+A-

Bakanlar Kurulu, dün yaptığı toplantıda rutin konularla ilgili kararlar yanında, yolcu taşımacılığını düzenleyen tüzükte bazı değişiklikler yapılması kararı aldı.

Toplantıda ayrıca, Güzelyurt bölge halkına, daha iyi, kaliteli bir sağlık hizmeti götürecek yeni hastane yapılması için yer tahsisine karar verildi.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada yolcu taşımacılığıyla ilgili tüzükte yapılan değişiklikler çerçevesindeki aranacak şartlar şöyle sıralandı:
“KKTC vatandaşı olmak veya yabancı ise çalışma izinli olup taşıma izinli araç sahibi veya sahipleri tarafından çıkartılmış çalışma iznine sahip olmak.
5 yıldan az olmamak üzere KKTC’de çalışma izinli olarak çalışmış ve en az 5 yıllık KKTC sürüş ehliyetine sahip olmak. Başvuran kişinin affa uğramış olsa dahi, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtekarlık, irtikap, ırza geçme, hileli iflas, adam öldürme, herhangi bir uyuşturucu madde satma, kullanma veya taşıma gibi yüz kızartıcı bir suçtan veya trafikle ilgili herhangi bir suçtan dolayı üç aydan fazla mahkum olmamış olmak. Son 5 yıl içerisinde alkollü araç kullanmaktan dolayı ehliyetine el konulmamış olmak.

Yabancı uyruklu olması halinde ise, vatandaşı olduğu ülkenin yetkili makamı tarafından düzenlenmiş karakter belgesi ibraz etmek.”

Bu haber toplam 1957 defa okunmuştur