1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 'Babamın cesedini çıkardım'
Babamın cesedini çıkardım

'Babamın cesedini çıkardım'

Profesyonel dalgıç Levent Şentan DEV-İŞ’e bağlı Petrol-İş üyesiydi. Şentan'ın ölümü DEV-İŞ'te de büyük üzüntü yarattı.

A+A-

Deniz altında variller ve filtreler arasına sıkışarak boğuldu, cansız bedenini oğlu çıkardı

Profesyonel dalgıç Levent Şentan Mağusa’da denizde yaşama veda etti.  Mağusa Gülseren Kışlası bölgesinde denizin altında su arıtma tesisinin filtrelerini değişen Kıbrıs Türk Petrolleri’nin dalgıcı 51 yaşındaki Levent Şentan, variller ve filtreler arasına sıkıştı ve boğularak yaşamını yitirdi. DEV-İŞ üyesi Şentan'ın ölümü sendikada da büyük üzüntü yarattı.

DEV-İŞ’e bağlı Petrol-İş eski başkanı, profesyonel dalgıç Levent Şentan Mağusa’da denizde yaşama veda etti.  Mağusa-Gülseren Kışlası bölgesinde denizin altında su arıtma tesisinin filtrelerini değişen Kıbrıs Türk Petrolleri’nin dalgıcı 51 yaşındaki Levent Şentan, variller ve filtreler arasına sıkışarak kemikleri kırıldı ve boğularak yaşamını yitirdi. Dün sabah oğlu Derviş Şentan ile Gülseren Kışlası bölgesinde bulunan Famagusta Su İşletmeleri’ne ait içme suyu arıtma tesisin filtrelerini değiştirmek için dalan Levent Şentan daldığı denizden bir daha çıkamadı, görev esnasında yaşamını yitirdi.

Levent Şentan’ın cansız bedenini oğlu çıkardı…

Kıbrıs Türk Petrolleri’nin dalgıcı olan Levent Şentan dün sabah oğlu Derviş Şentan ile Famagusta Su İşletmeleri’ne ait, karadan yaklaşık 400 metre açıkta ve 9 metre derinlikte bulunan arıtma tesislerinin filtrelerini değişmek için daldı. Saat 09:30 raddelerinde ise Derviş Şentan babası Levent Şentan’ın deniz altında kasıldığını fark ederek geri daldı ve babasının cansız bedenini çıkardı. Oğlu Derviş Şentan tarafından denizden cansız bedeni çıkarılan Levent Şentan’ın cesedi Mağusa Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı. Levent Şentan’ın acı haberini alan aile hastaneye akın etti. Şentan’ın eşi ve çocukları ile kız kardeşleri ölüm haberini almalarının ardından sinir krizleri geçirdi.

Tansiyon hastasıydı…

Levent Şentan’ın tansiyon hastası olduğunu söyleyen oğlu Derviş Şentan, “Babama artık bu işi bırakmasını söyledim. Bırakmadı. Polisin işini de biz yapıyorduk. Denizden cesetleri biz çıkarıyorduk. Şimdi de babamı çıkardım” dedi.

Otopsi raporu: “Göğüs kemiği kırılmasına bağlı iç kanama ve boğulma”

Famagusta Su İşletmeleri’ne ait içme suyu arıtma tesislerinde filtre değişimi yapıldığı esnada yaşamını yitiren 51 yaşındaki Levent Şentan’ın ölüm nedeni, dün yapılan otopsi sonucunda belli oldu.

Polisin, TAK muhabirine açıkladığı otopsi raporuna göre, Şentan, “Göğüs kemiklerinin kırılmasına bağlı iç kanama ve boğulma” sonucunda hayatını kaybetti.

Polis, filtreleri değiştirmek amacıyla daldığı sırada, filtre ile variller arasında sıkışan Şentan’ın göğüs kemiklerinin kırıldığını belirtti. Hareketsiz kalan Şentan’ın bir süre sonra boğularak, yaşamını yitirdiği kaydedildi.

(Gamze BAYKUR-TAK)

Bu haber toplam 2782 defa okunmuştur