1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Atalay ‘değerlendirmeye’ geliyor
Atalay ‘değerlendirmeye’ geliyor

Atalay ‘değerlendirmeye’ geliyor

Atalay ve heyetiyle pazartesi günü, başta turizmi yatırımları olmak üzere ekonomi ve finans konularında görüş alışverişinde bulunularak değerlendirmeler yapılacak. 2010-1012 döneminde uygulaması tamamlanan 4 araştırmanın sonuçları kamuoyuyla paylaşılacak.

A+A-

Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan İrsen Küçük’ün daveti üzerine iki günlük bir ziyaret için Kuzey Kıbrıs’a geliyor.
Başbakanlıktan yapılan açıklamada, “Başbakan İrsen Küçük, başta turizm yatırımları olmak üzere ekonomik konularda ve finans konularında görüş alışverişinde bulunmak ve ortak değerlendirmeler yapmak üzere Türkiye C Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ı KKTC’ne davet etmiştir” denildi.
Açıklamada, Başbakan İrsen Küçük’ün iki günlük ziyaret için adaya gelecek olan Türkiye Başbakan Beşir Atalay’ı 29 Nisan Pazartesi Başbakanlık’ta kabul edeceği, araksında da heyetlerin de katılımıyla görüşmelere geçileceği kaydedildi.
Yazılı açıklamada, görüşmelerin ardından, Başbakan İrsen Küçük ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın huzurunda KKTC’deki esnafa yönelik ucuz ve kolay kredi sağlanması konusunda çeşitli protokollerin imzalanacağı ifade edildi.
“İmza törenlerinin ardından Başbakan Küçük ve Başbakan Yardımcısı Atalay ortak Basın Toplantısı düzenleyeceklerdir” denilen açıklamada, “Ayrıca, 2010-2012 döneminde uygulanan program çerçevesinde çalışmaları tamamlanmış olan dört adet araştırma çalışmasının sonuçları kamuoyuyla paylaşılacaktır” ifadesi kullanıldı.
Açıklamada, Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın temaslarının ardından Pazartesi akşam saatlerine adadan ayrılacağı ifade edildi.

Bu haber toplam 1501 defa okunmuştur