1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “AKP’ye dur demek için fırsat”
“AKP’ye dur demek için fırsat”

“AKP’ye dur demek için fırsat”

KTÖS, LTB seçimleri ile ilgili açıklama yaptı

A+A-KTÖS, LTB seçimlerinin İrsen Küçük başkanlığındaki UBP hükümetinin sınavı olacağını belirtti


KTÖS, Lefkoşa Türk Belediyesi seçimlerinin İrsen Küçük’ün başkanlığındaki UBP hükümetinin sınavı olacağını savundu.
KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil yaptığı açıklamada, “Kıbrıs Türk toplumunun siyasi iradesini tamamı ile AKP’ye teslim eden, ülkeyi parça parça satışa çıkaran, koltukta kalma uğruna çalışanların haklarını budamak için her türlü taahhüdün altına hiç çekinmeden giren işbirlikçi UBP hükümeti, Lefkoşa Türk Belediyesi seçimlerini bir sınav olarak görmektedir” iddiasında bulundu.
UBP’nin, Lefkoşa Türk Belediyesi seçimlerinden başarılı çıkmak için her yolu denediğini, devlette çalışan geçici personeli baskı ile seçimlerde kullandığını ve paralı reklamlarla kampanya yürüttüğünü savunan Elcil, hükümetin seçimden başarılı çıkmasının, bugüne kadar, Kıbrıs Türk toplumuna yapılanların onayı anlamı taşıyacağını kaydetti.
Elcil, “AKP patentli politikaların dayatılmasına çanak tutan işbirlikçi UBP hükümetine ve AKP’ye ‘dur’ demek için Lefkoşa Türk Belediyesi seçimleri büyük bir fırsat yaratmaktadır. Kıdem tazminatını bile kaldırmak için günlerden beri grevde olan işçileri bile dikkate almayan, sendikalarla alay eden işbirlikçi UBP’ye Lefkoşa Türk Belediyesi seçimlerinde ‘hayır’ AKP’ye ve Ankara’ya hayır demektir” ifadelerini kullandı. TAK

Bu haber toplam 1293 defa okunmuştur