21 kişiyle lobi çalışması yapılmış!

'21 kişiyle' lobi çalışması yapılmış!

Atletizm Federasyonu’na lobi faaliyetleri için 8.057 TL verildi. 18-19 Haziran 2011 tarihlerinde 12 ülkenin katılımı ile İzmir’de yapılan ve sadece ülkemizden iki atletin Meliz Redif ve Yiğitcan Hekimoğlu’nun yarıştığı müsabakalar için 8

A+A-

İki atletin Türkiye adına yarıştığı Milletler Kupası Atletizm Müsabakaları’na ülkemizden 21 kişi katıldı… Lobi çalışmaları yapılmak amacıyla kafileye maddi kaynak aktarıldı

 

“21 kişiyle” lobi çalışması yapılmış!

 

·        18-19 Haziran 2011 tarihlerinde 12 ülkenin katılımı ile İzmir’de yapılan ve sadece ülkemizden iki atletin Meliz Redif ve Yiğitcan Hekimoğlu’nun yarıştığı müsabakalar için 8 bin 57 TL para verildi

 

·        Atatürk Spor Kompleksi içerisinde bulunan Kapalı Yüzme Havuzu’nun bakım ve idamesi için 40 bin TL katkı yapıldı 

 

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

Atletizm Federasyonu’na lobi faaliyetleri için 8.057 TL verildi. 18-19 Haziran 2011 tarihlerinde 12 ülkenin katılımı ile İzmir’de yapılan ve sadece ülkemizden iki atletin Meliz Redif ve Yiğitcan Hekimoğlu’nun yarıştığı müsabakalar için 8 bin 57 TL para verildi.

Milletler Kupası Atletizm Müsabakaları’na katılan ve ambargolar ile ilgili lobi çalışmalarında bulunduğu iddia edilen KKTC Atletizm Federasyonu’nun 21 kişilik ekibinin 8 bin 057 TL’ye baliğ olan harcamalarının (uçak bileti  2 bin 957 TL, ulaşım bin TL, iaşe-ibate 3 bin TL ve beklenmedik giderler 1 bin 100 TL), 2 bin 957 TL’sinin  Spor Dairesi Müdürlüğü Bütçesi altında yer alan “Tanıtma, Ağırlama, Tören, Fuar, Organizasyon Giderleri” kaleminden, geriye kalan 5 bin 100 TL’nın ise “Spor Federasyonları ile Spor Birliklerine Katkı” kaleminden karşılanarak KKTC Atletizm Federasyonu’na  katkı olarak verilmesi onaylandı.

 

KAPALI YÜZME HAVUZUNA 40 BİN TL

Atatürk Spor Kompleksi içerisinde bulunan kapalı yüzme havuzunun bakım ve idamesi için 40 bin TL katkı yapıldı.

Konuyla ilgili olarak Bakanlar Kurulu, Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’nun bakım ve idamesinin yapılabilmesi amacına yönelik olarak Su Sporları Federasyonu’na Spor Dairesi Müdürlüğü Bütçesi altında yer alan “Spor Federasyonları ile Spor Birliklerine Katkı” kaleminden 40 bin TL katkı yaptı.

 

BİLARDONUN MASRAFLARI KARŞILANACAK

6-14 Ağustos, 2011 tarihleri arasında Lüksenbourg’da düzenlenecek 2011 Sinyorlar Avrupa Şampiyonası’na katılacak olan Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu ekibinin masrafları karşılanacak. 

18 bin 310 T L olacağı tahmin edilen tüm harcamalarının 2011 Mali Yılı Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Dairesi Müdürlüğü Bütçesi altında yer alan “Spor Federasyonları ile Spor Birliklerine Katkı” kaleminden karşılanması onaylandı.

 

SATRANÇ 4 BİN TL

Türkiye Satranç Şampiyonası yaş birincilikleri ikinci ayak olan Yıldızlar Şampiyonası’na katılan Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu ekibinin harcamalarının karşılanmasına yardımcı olmak amacına yönelik olarak Spor Dairesi Müdürlüğü Bütçesi altında yer alan “Spor Federasyonları ile Spor Birliklerine Katkı” kaleminden 4 bin TL katkı yapıldı.

 

KİCKBOKS MALZEMESİ ALINACAK

Judo Hapkido ve Kickboks Federasyonu’na ihtiyacı olan Kickboks Spor Malzemeleri’nin alınabilmesi amacına yönelik olarak Spor Dairesi Müdürlüğü Bütçesi altında yer alan “Spor Malzemeleri Alımları” kaleminden fatura karşılığı 5 bin TL verildi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 758 defa okunmuştur