1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 16 gram uyuşturucu ele geçirildi
16 gram uyuşturucu ele geçirildi

16 gram uyuşturucu ele geçirildi

A.B ile H.K’nin evinde yapılan aramada yaklaşık 16 gr ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.

A+A-

 

Gamze BAYKUR

Mağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince A.B ile H.K’nin evinde yapılan aramada yaklaşık 16 gr ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu. A.B ile H.K ise mesele ile ilgili olarak tutuklandı. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlılar, tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalacak.

İhbar üzerine yakalandılar…
Meselenin tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy, 30 Eylül tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince alınan bir bilgide zanlı A.B ile H.K’nin tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde olduğunu öğrendiklerini söyledi. Ayni gün zanlıların evinde arama yapıldığını belirten Özdesoy, yapılan aramada mutfakta 1 adet içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan elle sarılmış sigara, 1 adet üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan foil kağıdı, gazete kağıdı üzerinde 1 gr uyuşturucu olduğuna inanılan madde 1 paket içerisinde 3 gr uyuşturucu olduğuna inanılan madde, tütünle karışık 2 gr uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve yatak odasında 10 gr uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını belirten Özdesoy, zanlıların tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Tutuklu kalacaklar…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlıların tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1309 defa okunmuştur