1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “100”numara kutlama!
“100”numara kutlama!

“100”numara kutlama!

1973 yılından beri Avustralya’da yaşayan ve İngiliz Kraliçesi Elizabeth tarafından kutlama kartı gönderilen Hatice Esat Yusuf, 100’üncü yaşını kutladı.

A+A-

 

Didem MENTEŞ


1973 yılından beri Avustralya’da yaşayan Kıbrıslı Türk Hatice Esat Yusuf, geçtiğimiz gün 100’üncü yaşına kutladı.
Çocukları ve torunlarının düzenlediği doğum günü partisinde 100’üncü yaş pastasını üfleyen Hatice Nene büyük bir mutluluk yaşadı. Kaldığı evi balonlarla ve konfetilerle süsleyen çocukları, Hatice Nene’ye özel pastayla muhteşem bir kutlama düzenledi. Çocuklarının gözü gibi baktığı Hatice Nene’ye, İngiliz Kraliçesi Elizabeth tarafından da kutlama kartı gönderildi.
Kıbrıs’ın batısında bulunan Petra köyünde 1913 yılında dünyaya gözlerini açan Hatice Nene, 1935 yılında Lefke’ye gelin gider. Düğünü bir hafta boyunca süren Hatice Nene, bu evlilikten 5 tane çocuk dünyaya getirir. 1964 senesinde çok sevdiği eşi Esat Yusuf’u kaybeden Hatice Nene, Kıbrıs’ın içinde bulunduğu durum nedeniyle Avustralya’ya göç etmek zorunda kalan dört çocuğunun isteği üzerine onların yanına gider. 1973 yılından beri Avustralya’da yaşayan Hatice Nene, ayrıca 5 torun ve 7 de torun çocuğuna sahip bir çınar… Şuanda Melbourne semtinde yaşamını sürdüren Hatice Esat Yusuf, önceki gün 100’üncü yaşına girmenin mutluluğunu yaşıyor.

Bu haber toplam 2079 defa okunmuştur