1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 1 kişi aranıyor…
1 kişi aranıyor…

1 kişi aranıyor…

Alevşimşek almış olduğu tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

A+A-

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince Mağusa’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda ele geçirilen toplam ağırlığı yaklaşık 2 kg 200 gr olan 727 paket Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu maddeyi ithal ederek tasarrufunda bulunduran zanlı Ali Alevşimşek almış olduğu tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Kanunsuz uyuşturucu madde ithali”, “Kanunsuz uyuşturucu madde alma” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarından dolayı mahkemeye çıkarılan zanlı Alevşimşek’in tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı. Hasan Gök isimli kişi ise aranıyor.

Tahkikat devam ediyor…

Olayın tahkikat memuru Mehmet Kutlu, 20 Mart tarihinde zanlı Ali Alevşimşek’in tasarrufunda uyuşturucu madde olduğunu öğrendiklerini belirtti. Ayni gün zanlı Alevşimşek’in evinde yapılan aramada yatak odasında bulunan siyah valiz içerisinde toplam ağırlığı yaklaşık 2 kg 200 gr olmak üzere 727 paket Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu belirten Kutlu, komodin çekmecesinde ise yarım gr ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu açıkladı. Kutlu, zanlı Alevşimşek’ten yapılan soruşturmada ise konu uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri 16 Mart tarihinde Akyar Kara Giriş Kapısının yanından birinci derecede yasak askeri bölgeden Güney’e geçerek Güney’de yaşayan Hasan Gök’ten aldığının ve KKTC’ye ithal ettiğinin öğrenildiğini açıkladı. Kutlu, kaybolduğuna inanılan emarelerin olduğunu ve Hasan Gök isimli kişinin de arandığını açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini belirten Kutlu, zanlının 5 gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Tutuklu kalacak…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Banu Soyer, zanlı Ali Alevşimşek’in tutukluluk süresinin 5 gün daha uzatılmasına emir verdi. Gamze BAYKUR

Bu haber toplam 2091 defa okunmuştur