1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yüzdük, yüzdük kuyruğuna geldik
Yüzdük, yüzdük kuyruğuna geldik

Yüzdük, yüzdük kuyruğuna geldik

Telsim Süper Lig’in son üç haftasına girilirken, şampiyonluk yarışında mücadele eden lider Çetinkaya, Lefkoşa derbisinde Gençlik Gücü ile mücadele edecek

A+A-

Telsim Süper Lig’in son üç haftasına girilirken, şampiyonluk yarışında mücadele eden lider Çetinkaya, Lefkoşa derbisinde Gençlik Gücü ile mücadele edecek

Ligde lideri 4 puan gerisinden takip eden Yenicami, Mağusa deplasmanına giderken, ligde var olma mücadelesi veren Türk Ocağı, Hamitköy deplasmanına konuk olacak

Hüseyin KIRAL
Futbol Federasyonu tarafından organize edilen Telsim Süper Lig’de sona doğru yaklaşırken tüm maçlar bugün oynanıyor. Lider Çetinkaya, Lefkoşa derbisinde son haftalarda aldığı puanlarla alt sıralardan play – out’un dışında kalma mücadelesi veren Gençlik Gücü ile mücadele edecek. Liderin en yakın takipçisi olan Yenicami ise 3 Mayıs akşamı oynanacak olan ‘Kıbrıs Kupası’ finalinde de mücadele edeceği Mağusa Türk Gücü’ne konuk olacak.
Ligde var olma mücadelesi veren Girne ekiplerinden Türk Ocağı ise Hamitköy deplasmanından puanlar çıkarmaya bakacak. Hamitköy ise bu maçtan alacağı üç puanla belki de play – out’un dışında kalacak.

Telsim Süper Lig’de Bugün

Serdarlı – Bostancı Bağcıl (Kerem Eran)
Bostancı Bağcıl takımı, Çarşamba akşamı oynadıkları kupa yarı final maçının ardından demoralize olarak Serdarlı karşısına çıkacağından ve ligde ki konumu itibarı ile sadece prestij için mücadele edeceği maçta galip gelmesi sürpriz olur.
Serdarlı takımının ise, ligdeki durumu göz önüne alındığı zaman, eline geçen bu fırsatı iyi değerlendirip Bostancı Bağcıl karşılaşmasından galip gelerek üç puanı alacak gibi görünüyor.

Çetinkaya – Gençlik Gücü (Serkan Şimşek)
Lider Çetinkaya, Lefkoşa derbisinde Gençlik Gücü ile mücadele edecek. Gençlik Gücü son haftalarda topladığı puanlarla son sıralardan play – out sınırına kadar çıkma başarısı gösterirken, liderle yapacağı karşılaşmadan puan almadığı takdirde başına neler gelebileceğini hesaplayıp Çetinkaya karşısına o şekilde çıkmak zorunda.
Lider Çetinkaya, Gençlik Gücü karşısında elde edeceği galibiyetin şampiyonluğu da getireceği bilinci içerisinde sahada mücadele edecek.
Lider Çetinkaya’nın Gençlik Gücü karşısında alacağı galibiyet ve Yenicami’nin de eli boş dönme olasılığı ile bugün şampiyon da olabilir.

Hamitköy – Türk Ocağı (Savaş Tilki)
Haftanın maçı olarak görünen karşılaşmada Türk Ocağı, Hamitköy karşısında alacağı bir mağlubiyet, önümüzde ki sezon Birinci Lig’de mücadele etmesine neden olacak gibi görünen bir karşılaşma.
Türk Ocağı, Hamitköy deplasmanına gelirken cezalı ve sakat futbolcularının çokluğu nedeni ile böylesi önemli bir maçta genç takım takviyeli kadrosu ile mücadele edecek.
Hamitköy’ün tek hedefi var o da ligde oynayacağı üç maçtan en az zararla çıkmak ve play – out’un dışında kalmak.

Küçük Kaymaklı – Cihangir (Serkan Durmaz)
Lige havlu atmış durumda bulunan ve sadece prestij için maçlarına çıkan küçük Kaymaklı, Cihangir ile cezası nedeni ile Çatalköy’de oynayacağı karşılaşmada da sadece prestij mücadelesi verecek.
Cihangir, Mehmetali Özgürgün ile yakaladıkları çıkışı Küçük Kaymaklı karşısında da sürdürüp play – out’un dışında kalmak istiyor.

Doğan T.B. – Lapta (Mehmet Sezener)
Doğan Türk Birliği ile Lapta takımlarının mücadelesinde geride kalan iki haftada oynayacakları maçlara bakıldığı zaman beraberlikle sonuçlana bilecek bir maç.

Mağusa T.G. – Yenicami (Mehmet Malek)
Şampiyonluk yarışını yakından ilgilendiren maçta her iki takımda mağlup olduğu zaman neleri kaybedeceğini bilinci içerisinde hareket edecekler. Mağusa Türk Gücü, Yenicami karşısında alacağı mağlubiyet sonunda, Türk Ocağı’nın da kazanma durumunda son iki haftaya çok sancılı bir şekilde girmesi hiç de işine gelmiyor.
Yenicami takımı da bu işi sonuna kadar götürmek istediği için görülmeye değer keyifli bir maç olacağa benzer.

Göçmenköy – Lefke (Timur Ercan Bodi)
İki takımın mücadelesinde haftalar önce küme düşmesi kesinleşen Göçmenköy, Lefke karşısında ortaya koyacağı oyun anlayışı ile ligde ilk galibiyetini alıp küme düşmek istiyor. Lefke  takımı ise böylesi bir maça nasıl motive olacak bilemiyorum. Sadece sahada prestij için mücadele edecek.

Bu haber toplam 1366 defa okunmuştur
Etiketler :