1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu

Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu

2012 yılı içerisinde gösterdikleri başarılarla aday olan isimlere birer anı madalyası takdim edildi. Yılın Genç Yeteneği Saner Aniz, Yılın Hakemi Sadık Gardiyanoğlu, Yılın Antrenörü Ayşe Günerman, Yılın Yöneticisi Ahmet Altıntaş ve Yılın Sporcusu Melis Ün

A+A-

 

Geleneksel Yenidüzen Gazetesi Yılın Spor Ödülleri, dün akşam Lefkoşa Golden Tulip Otel Havuz Başı’nda düzenlenen gece ile sahiplerini buldu. Okuyucuların gönderdiği kuponlarda 5 kategoride belirlenen 25 aday için 23 bin 101 oy kullanıldı

2012 yılı içerisinde gösterdikleri başarılarla aday olan isimlere birer anı madalyası takdim edildi. Yılın Genç Yeteneği Saner Aniz, Yılın Hakemi Sadık Gardiyanoğlu, Yılın Antrenörü Ayşe Günerman, Yılın Yöneticisi Ahmet Altıntaş ve Yılın Sporcusu Melis Üngör kategorilerinde birinci oldu

Gecede ayrıca 2012 yılında Türkiye 4x400 metre bayrak takımı ile Londra Olimpiyatları’nda koşan ilk Kıbrıslı Türk olan Meliz Redif’e ve yetiştirdiği tenisçilerle Kıbrıs Türk sporuna katkı koyan Yusuf Yönlüer’e özel ödüller takdim edildi

YENİDÜZEN Spor Servisi


Yenidüzen Gazetesi’nin geleneksel olarak düzenlediği “Geleneksel Yılın Spor Ödülleri”nde 2012 yılının başarılı isimleri dün akşam Lefkoşa Golden Tulip Otel Havuz Başı’nda düzenlenen gecede sahiplerini buldu. Ödül gecesi İpekay Ltd. katkılarıyla gerçekleşirken, Kasım ayından ocak ayına kadar siz okuyucularımızın gönderdiği, 5 ayrı kategoride 25 ismin yarıştığı Yılın Spor Ödülleri’nde toplam 23 bin 101 oy kullanıldı. Kupon sayımının tamamlanması ile birlikte en fazla oy alan adaylar ödüllerini düzenlenen gecede aldılar.
Yılın Hakemi kategorisinde Sadık Gardiyanoğlu, Yılın Yöneticisi kategorisinde Ahmet Altıntaş, Yılın Genç Yeteneği kategorisinde Saner Aniz, Yılın Antrenörü kategorisinde Ayşe Günerman ve Yılın Sporcusu kategorisinde Melis Üngör en fazla oy alarak birinci oldular.

Konuşmalar
Gecede ilk sözü Yenidüzen Genel Müdür ve Yazı İşleri Müdürü Cenk Mutluyakalı aldı. Mutluyakalı aldı. Mutluyakalı kuponlar sonucunda birinci gelen Yenidüzen Yılın Spor Ödülleri’ne aday olan herkesin aslında birinci olduğuna değindi.
Mutluyakalı’nın ardından İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat yaptığı konuşmada sporun dostluk ve kardeşlik olduğuna değinirken, sporun çeşitli şekillerde desteklenmesinin şart olduğunu belirtti. Yenidüzen’in geleneksel hale gelmiş bu etkinliğine teşekkür eden Talat, aday gösterilen herkesin başarılı olduğunun altını çizdi. Gecede söz alan Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Ogün Genç Kaçmaz ve Spor Bakanlığı Koordinatörü Süleyman Göktaş yaptıkları konuşmalarla gecenin önemine değindiler.

Özel ödüller
Gecede 2012 yılı içerisinde elde ettikleri başarılar ve Kıbrıs Türk Sporu’na yaptıkları katkılar bakımından iki özel ödül verildi.
Türkiye Atletizm 4x400 metre bayrak takımı ile 2012 yaz aylarında Londra’da düzenlenen Olimpiyat Oyunları’nda yer alma başarısı gösteren ve burada koşma başarısı elde etmiş atletimiz Meliz Redif, bu yılın özel ödüllerinden bir tanesine layık görüldü. Meliz’e ödülünü İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat verdi. Bir diğer özel ödül ise yetiştirdiği başarılı tenisçilerle spora katkı koyan tenis antrenörü Yusuf Yönlüer’e verildi. Yaşadığı rahatsızlık sonucu Türkiye’de tedavi gören Yönlüer’in ödülünü kızları Suzan ve Şenay Yönlüer, Yenidüzen Genel Müdür ve Yazı İşleri Müdürü Cenk Mutluyakalı’dan aldı.

Ödül töreni
Gönderilen kuponlar sonucunda belirlenen “Yenidüzen Gazetesi Yılın Spor Ödülleri 2012” de ilk ödüller Yılın Genç Yeteneği kategorisinde verildi. Bu kategoride birinciliği tenisçi Saner Aniz aldı. Aniz’e ödülünü Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hasan Sertoğlu verdi. Ayrıca aday gösterilen isimlere anı madalyalarını Yenidüzen Gazetesi Spor Servisi Şefi Burhan Gürkan takdim etti.
Yılın Genç Yeteneği ödülünün ardından Yılın Hakemi ödülü sahibini buldu. Futbol hakemleri Fehim Dayı ve Ecvet Kanatlı, voleybol hakemi Sadık Gardiyanoğlu, basketbol hakemi Nusret Sırdar ve atletizm hakemi Ender Öztunca’nın aday olduğu Yılın Hakemi kategorisinde en fazla oy alan Sadık Gardiyanoğlu birinci oldu. Gardiyanoğlu’na ödülünü Spor Bakanlığı Koordinatörü Süleyman Göktaş ve adaylara anı madalyalarını KTFF Asbaşkanı Ali Karavezirler takdim etti.
Yılın Hakemi ödülünün sahibini bulmasının ardından Yılın Antrenörü kategorisindeki ödülü hak kazanan isim açıklandı. Teknik direktörler Turan Altay ve Caner Oshan, basketbol antrenörleri Tamer Bolat ve Ayşe Günerman ile voleybol antrenörü Olgun Kumova’nın aday gösterildiği Yılın Antrenörü kategorisinde en fazla oy alan Ayşe Günerman birinciliğe ulaştı. Günerman’a ödülünü Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu verirken, adaylara anı madalyalarını KTSYD Başkanı Ogün Genç Kaçmaz verdi.
Yılın Antrenörü ödüllerinin ardından Yılın Yöneticisi ödülü açıklandı. Bilardo Federasyon Başkanı Aşkın Burcu, Cihangir Spor Kulübü başkanı Aytaç Karavezirler, Geçitkale Spor Kulübü Başkanı Olsan Oran, Tenis Federasyonu Başkanı Saffet Barutçu ve Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Ahmet Altıntaş’ın aday gösterildiği bu kategoride birinciliği en fazla oy alan Ahmet Altıntaş elde etti. Altıntaş’a ödülünü Yenidüzen Yayın Koordinatörü Tayfun Çağra takdim etti. Adaylara anı madalyalarını Kulüpler Birliği Başkanı Yurdaer Garip verdi.
Yenidüzen Yılın Spor Ödülleri’nde son olarak Yılın Sporcusu ödülü sahibini buldu. Bu kategoride basketbolcu Halil Kutruza, futbolcu Kasım Tağman, voleybolcu Melis Üngör, Atıcı Mert Kofalı ve motor sporlarından İbrahim Yücebaş’ın aday gösterildiği kategoride en fazla oyu alan Melis Üngör birinciliğe ulaştı. Üngör’e ödülünü Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanlığı adayı Kadri Fellahoğlu takdim etti. Ödüllerin verilmesinin ardından toplu aile fotoğrafı ile gece tamamlandı.

 

------------------

Fotoğraflar: Çağan Kutgüner

Bu haber toplam 1887 defa okunmuştur