YERLİ ÜRETİM DESTEK BEKLİYOR

YERLİ ÜRETİM DESTEK BEKLİYOR

YENİDÜZEN Gazetesi, bugün manşetini yerli üretimde önemli bir yer tutan PVC ve alüminyum doğrama sektöründeki sorunlara ayırdı. “Haksız rekabet önlenmeli” başlığı ile verilen haberde, şunlar yazıldı; Kuzey Kıbrıs’ta PVC ve alüminyum

A+A-

 

YENİDÜZEN Gazetesi bugün manşetini, yerli üretimde önemli bir yer tutan PVC ve alüminyum doğrama sektöründeki sorunlara ayırdı.

 

“Haksız rekabet önlenmeli” başlığı ile verilen haberde, şunlar yazıldı; Kuzey Kıbrıs’ta PVC ve alüminyum doğrama işi yapan yerli üreticilerimiz ülkede giderek artan kaçak iş ve işçilikten büyük sıkıntı yaşarken, ekonominin kötü gitmesinden de olumsuz etkileniyor.

 

Otel ve benzeri turistik işletmelerin alüminyum işlerinin Türkiye’den sağlandığını anlatan üreticiler, hükümetin bu konuda çalışma yapıp yerli üreticiyi destekleyen bir kampanya düzenleyip, teşvik etmesi gerektiğine vurgu yaptı.

 

Hükümetin vergiler konusunda iyileştirme yapmasını bekleyen alüminyum üreticileri, fonlara da Türkiye’den hazır gelen malzemelere nazaran daha dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Üreticiler, “Hükümet memurun saatleriyle oynamayı bırakıp acilen esnafa bakmalıdır. Memlekette yapılacak iş ve icraat çok. Kaçak iş ve işçiliği önlemek için Güney’de çalışanların Kuzey’e gelmesini istiyorlarsa esnafın kalkındırılması gerekir” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1362 defa okunmuştur