1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 'Vicdani Ret'e müdahale uluslararası alana taşınıyor
Vicdani Rete müdahale uluslararası alana taşınıyor

'Vicdani Ret'e müdahale uluslararası alana taşınıyor

KTÖS, 15 Kasım günü tören alanında pankart açmak isteyen gençlere uygulanan “şiddet, darp, aşağılama ve yerde sürükleme” olaylarını uluslararası alana taşıyacağını bildirdi.

A+A-

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), 15 Kasım günü tören alanında pankart açmak isteyen gençlere uygulanan “şiddet, darp, aşağılama ve yerde sürükleme” olaylarını uluslararası alana taşıyacağını bildirdi.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, yazılı açıklamasında, polis teşkilatını eleştirerek, 15 Kasım günü yaşanan olayın “hukuktan nasibini almamış faşist bir anlayışa sahip yeraltı örgütlerinin işi” olabileceği iddiasında bulundu.

Elcil, “Bugüne kadar yasa dışılıkla iç içe, vatandaşa her türlü şiddeti uygulayan polis teşkilatının elemanlarından bir tanesinin bile yargılanıp, ceza almamış olması bir tarafa, bu fiilleri işleyenlerin terfi ve ödül aldığını” ifade etti.

Türkiye’ye de eleştirilerde bulunan Elcil, polis teşkilatının ortaya koyduğu icraatla Türkiye adına suç işlediğini iddia etti ve bu olayları uluslararası alana taşıyacağını, ayrıca ellerindeki kanıtları açıklamaktan çekinmeyeceklerini kaydetti.

(tak)

Bu haber toplam 1451 defa okunmuştur