Vicdanen zor karar

'Vicdanen zor karar'

Lefke’nin Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvurusu sonucunda, tüzük gereği Lefke’nin ligden ihraç edilip edilmemesi konusunda, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Yönetim Kurulu’nun aldığı kararın dün açıklanması beklenirken, basın to

A+A-

Lefke ile ilgili alınan kararın dün açıklanması beklenirken, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu; tarafların son bir kez daha düşünüp doğru adımlar atabilmesi için basın toplantısının 25 Temmuz 2011 Pazartesi gününe ertelendiğini söyledi

 

“Vicdanen zor karar”

 

 

·        “İKİ SATIRLA YAZIP ATMAK KOLAY”… Sertoğlu: “Sonuçta 1943’te kurulan bir kulüp söz konusu. Böyle bir kulübü oturup iki satırla atmak, vicdanen rahatsız edicidir. İki satır yazmak kolay, yazar atarsınız ama amacımız atmak değil,  çözüm bulmaktır. Vicdanen kolay değildir”

 

 

·        PAZARTESİ KESİN BİTECEK”…“Sonuç olarak biz de tüzüklere ve talimatlara göre hareket etmek zorundayız. Bu iş ilelebet sürecek değil, pazartesi kesin bitecek”

 

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

Lefke’nin Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvurusu sonucunda, tüzük gereği Lefke’nin ligden ihraç edilip edilmemesi konusunda, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Yönetim Kurulu’nun aldığı kararın dün açıklanması beklenirken, basın toplantısı ertelendi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde toplanan Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu (KTFF), Lefke ile ilgili alınan kararın, dün yapacağı basın toplantısı ile açıklanacağını belirtmişti. Ancak basın toplantısının 25 Temmuz Pazartesi gününe ertelendiği açıklandı.

 

“TARAFLAR DOĞRU ADIM ATMAK ZORUNDADIR”

Basın toplantısının ertelenmesi ile ilgili nedenlerini YENİDÜZEN Gazetesi’ne açıklayan KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, şöyle konuştu:

“Kararın açıklanacağı basın toplantısı pazartesine ertelendi. Çünkü federasyon olarak bu çok ciddi konuda, tarafların son bir kez daha düşünüp doğru adımlar atabilmesi için pazartesine kadar bu konunun dondurulması kararı almasını uygun buldu. Pazartesi günü nihai karar açıklanacak” dedi.

 

“İKİ SATIR YAZI YAZMAK KOLAY, AMA VİCDANEN ZOR”

Sertoğlu konuşmasına devam ile sonuçta 1943’te kurulan bir kulüp söz konusu.  Böyle bir kulübü oturup iki satırla atmak, vicdanen rahatsız edicidir. İki satır yazmak kolay, yazar atarsınız, ama amacımız atmak değil, çözüm bulmaktır. Vicdanen kolay değildir. Ancak sonuç olarak da biz de tüzüklere ve talimatlara göre hareket etmek zorundayız. Bu iş ilelebet sürecek değil, pazartesi kesin bitecek” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 800 defa okunmuştur