1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEVRAN'IN ÖLÜM SEBEBİ AÇIKLANDI
UBP BASKILARA DAYANAMADI

'UBP BASKILARA DAYANAMADI'

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), UBP Hükümeti’nin son günlerde ‘partizanca istihdamlar’ yaptığını iddia etti. Sendika yazılı açıklamasında, 2 Ağustos günü, Başbakanlık’ta ‘sözleşmeli’ ve ‘geçici’

A+A-

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), UBP Hükümeti’nin son günlerde ‘partizanca istihdamlar’ yaptığını iddia etti.

Sendika yazılı açıklamasında, 2 Ağustos günü, Başbakanlık’ta ‘sözleşmeli’ ve ‘geçici’ memur alımı için sınav yapıldığını savundu.

 

Açıklamanın tam metni şöyle:

 

 

 

UBP KAMUYA PARTİZANCA İSTİHDAM YAPIYOR

 

         Nisan 2009 yılında büyük vaatler vererek iktidar olan UBP yaptığı icraatlarla gerek kamuda çalışanların gerekse özelde çalışanların haklarını budayarak Kıbrıs Türk Halkına hayatı çekilmez hale getirmiştir.

         Son günlerde tüm halkın karşı çıkışına rağmen gerek muhaceret yasasında gerekse vatandaşlık yapımlarında Kıbrıs Türk Halkını yok edecek politikalar uygulayan UBP Hükümeti ülkeyi adeta kaosa sürüklemektedir.

         Yasa tanımaz UBP Hükümeti son günlerde basında  sıkça yer alan partililere istihdam konusunda  verilen sözlerin tutulmadığı nedeni ile partiden istifaların yaşandığı baskısına dayanamamıştır. Paniğe kapılan UBP Hükümeti kamuoyundan gizlice 2 Ağustos 2011 Salı günü gerek sözleşmeli gerekse geçici memur alımı için Başbakanlıkta sınav gerçekleştirmiştir.

         Bilinmelidir ki, sendikamız KTAMS kamuda istihdama karşı değildir. Ancak fırsat eşitliğine dayanmayan bir şekilde sadece kendi partililerinin kamuda torpil mekanizması ile istihdam edilmesine karşıdır.

         İşsizliğin her geçen gün arttığı ülkemizde Kamuda bir istihdam gerçekleştirilecekse Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından münhal ilan edilerek herkesin eşit bir şekilde yarışacağı adil ve şeffaf sınavlarla yapılması gerekmektedir.

         Buradan hükümet yetkililerini bir kez daha uyarıyoruz.

Gerek enflasyonda gerekse döviz kurlarında yaşanan artış ile halkın alım gücünün gerilediği bu günlerde sadece torpil yapılarak UBP’lilerin istihdam edilmesi ile halk bir çatışma ortamına sürüklenecektir.

         Bir an önce ayrım gözetilerek yapılan istihdamlara son verilmeli ve herkesin eşit bir şekilde yarışacağı istihdam yöntemleri uygulanmalıdır.

 

 

 

Bu haber toplam 1930 defa okunmuştur