1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tutukluluk süreleri uzatıldı…
Tutukluluk süreleri uzatıldı…

Tutukluluk süreleri uzatıldı…

“Kanunsuz uyuşturucu tasarrufu” suçundan dolayı tutuklanan 5 zanlı dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı…

A+A-

Mağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği uyuşturucu operasyonunda tutuklanan zanlı Hüseyin Özbayır, Osman Kapsıl, Bilgi Ulgar, Uğur Özbayır ve Osman Denizsev, dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla dün mahkemeye çıkarılan zanlıların tutukluluk süresi 5’er gün daha uzatıldı.

Kaybolduğuna inanılan emareler aranıyor…
Olayın tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy, 20 Mart tarihinde düzenlenen operasyonda zanlı Hüseyin Özbayır’ın tasarrufunda yaklaşık 150 gr, zanlı Osman Kapsıl’ın tasarrufunda ise yaklaşık 1 gr ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde bulunduğunu açıkladı. Özdesoy, zanlı Hüseyin Özbayır’ın evinde, evde bulunan zanlı Bilgi Ulgar, Uğur Özbayır ve Osman Denizsev’in huzurunda yapılan aramada ise uyuşturucu tartımında kullanılan 1 adet hassas terazi, lavabo içinde uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 2 adet sarma sigara izmariti ve çok az miktarda uyuşturucu madde bulunduğunu açıkladı. Özdesoy, ayrıca evde ve evin etrafında yapılan aramada ise yaklaşık 4 bin 34 adet uyuşturucu satışında kullanıldığına inanılan boş paket bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini belirten Özdesoy, tüm zanlıların 5’er gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

5 gün daha…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Banu Soyer, tüm zanlıların tahkikat maksatları bakımından 5’er gün daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.
Gamze BAYKUR

Bu haber toplam 3258 defa okunmuştur