1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tır dorsesinde umuda yolculuk
Tır dorsesinde umuda yolculuk

Tır dorsesinde umuda yolculuk

Ülkede kaçak olarak yaşadıkları öğrenilen Pakistan uyruklu İ.K ve İ.U ‘Beşparmak’ Filo Şirketine ait gemide dün sabaha yakın yapılan operasyonda yakalandılar.

A+A-

Ülkede kaçak olarak yaşadıkları öğrenilen Pakistan uyruklu İ.K ve İ.U ‘Beşparmak’ Filo Şirketine ait gemide dün sabaha yakın yapılan operasyonda yakalandılar. Yapılan soruşturmada ismini bilmedikleri bir kişinin yardımıyla TIR’a yerleştiklerini ifade eden zanlılar, tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru İbrahim Varol mahkemede verdiği ifadede zanlıların “KKTC’den kanunsuz çıkış” suçlarından tutuklandıklarını anlattı. Polis memuru İbrahim Varol, zanlıların 2 Temmuz tarihinde gece yarısı seferi olan Beşparmak’ Filo Şirketine ait gemide bulunan TIR dorsesinde tespit edildiklerini söyledi. Varol, zanlıların muhaceret işlemlerini yaptırmadan kanunsuz olarak Türkiye’ye gitmek için KKTC’den yasa dışı çıkış yapmak isterken yakalandıklarını belirtti. Soruşturmanın devam ettiğini belirten polis, zanlılara yardımcı olan kişi veya kişilerin bulunması için soruşturma başlattıklarını ifade ederek 2 gün tutukluluk talebinde bulundu.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlılar aleyhindeki soruşturmanın selameti için 2’şer gün tutukluluk emri verdi.

Bu haber toplam 1144 defa okunmuştur
Etiketler :