1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Telefon Dairesi'ne sahip çıkmaya devam edeceğiz"
Telefon Dairesine sahip çıkmaya devam edeceğiz

"Telefon Dairesi'ne sahip çıkmaya devam edeceğiz"

Bıçaklı: “Yıllardır Telefon Dairesi’nin bütün gelirini Maliye’nin bütçesine aktararak daireye hiçbir yatırım yapmayanlar son günlerde yeni oyunlar içerisine girdiler”

A+A-

Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (Türk-Sen) Genel Başkanı Arslan Bıçaklı,  mobil iletişim sağlayan şirketlerden birinin başlattığı fiber kablo projesiyle Telekomünikasyon Dairesi’nin sonunun getirilmeye çalışıldığını dile getirdi.


Bıçaklı yaptığı yazılı açıklamada,  “Hükümet edenlerin Telefon Dairesi’ni peşkeş çekmek için aylardır zemin hazırladıklarını” ifade ederek, “Yıllardır Telefon Dairesi’nin bütün gelirini Maliye’nin bütçesine aktararak daireye hiçbir yatırım yapmayanlar son günlerde yeni oyunlar içerisine girdiler” ifadelerini kullandı.


Bıçaklı,  mobil şirketinin başlattığı uygulamanın Haberleşme Yasası’na aykırı olduğunu belirterek, hükümet ile Bilişim Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’nun buna  ses çıkarmadığını ve seyirci kaldığını ifade etti.

Söz konusu projenin, uygulanabilmesi için ilgili belediyelerden de izin alınması gerektiğini belirten Bıçaklı, gayrı yasal olduğunu savunduğu uygulamaya belediye başkanlarının ortak olmayacaklarına inandığını kaydetti


Bıçaklı, Türk-Sen üyesi  Tel-Sen’in bu konuda vereceği her türlü mücadeleye tam destek vereceklerini ve kurumlara sahip çıkmaya devam edeceklerini de belirtti. (tak)

Bu haber toplam 1201 defa okunmuştur