1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tel-Sen yargıya başvurdu
Tel-Sen yargıya başvurdu

Tel-Sen yargıya başvurdu

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan ile Avukat Çise Atlas bugün saat 10.30 sıralarında Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvuruda bulundu.

A+A-

Telekomünikasyon Çalışanları Sendikası (Tel-Sen) GSM operatörlerinin fiber optik kablo hattı döşeme kazılarının durdurulması için Yüksek İdare Mahkemesi’ne dava dosyaladı.

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan ile Avukat Çise Atlas bugün saat 10.30 sıralarında Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvuruda bulundu.

SOYSAN

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan, konu hakkında basına yaptığı açıklamada, sendika olarak, GSM operatörlerinin fiber optik kablo döşeme girişimleri ve izinler konusunda uzun süredir mücadelelerinin devam ettiğini söyledi.
Bütün uğraşlarına rağmen Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın Karayolları Dairesi üzerinden GSM operatörlerine söz konusu izinleri verdiğini savunan Soysan, izinlerin durdurulması amacıyla bugün mahkemeye dava dosyaladıklarını söyledi.
Dün yaşanan iş kazasının da optik kabloların kazıları sırasında meydana geldiğini ileri süren Soysan, kazıların durdurulması için ilgili bakanlığı ve hükümeti göreve çağırdı.
Hukuka güvendiklerini ifade eden Soysan, mücadelelerinin süreceğini ve üzerlerine düşen görevi yapacaklarını sözlerine ekledi.

ATLAS

Avukat Çise Atlas da, dün yaşanan iş kazasına değinerek, ülkede İş Yasası’nın olmadığına dikkat çekti.
Bu konuda da yasal düzenlemelerin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğine işaret eden Atlas, bugün Yüksek İdare Mahkemesi’ne, GSM operatörlerinin fiber optik kablo çekmesini engellemek için ara emri dosyaladıklarını söyledi.
Atlas, kablo çekimi konusunda alınan kararları yanlış buldukları için mahkemeye başvurduklarını ifade etti.
(TAK)

Bu haber toplam 1494 defa okunmuştur