Taçoy’un özrü mü var?

Taçoy’un özrü mü var?

Bir vatandaş arayıp isyan etti adeta… Geçtiğimiz gece bir düğüne gitmiş. Tebrik kuyruğu uzadıkça uzamış, sıralarının gelmesini beklerken, bir de bakmışlar ki UBP Milletvekili Hasan Taçoy, tüm sıradakileri geçerek gelin ve damadı tebrik etmiş. Haklı

A+A-

Bir vatandaş arayıp isyan etti adeta… Geçtiğimiz gece bir düğüne gitmiş. Tebrik kuyruğu uzadıkça uzamış, sıralarının gelmesini beklerken, bir de bakmışlar ki UBP Milletvekili Hasan Taçoy, tüm sıradakileri geçerek gelin ve damadı tebrik etmiş. Haklı olarak birçok kişi de duruma tepki koymuş.

Vatandaş, “O akşam bir sürü hasta, yaşlı insan da düğünde sıra bekledi. Özürlü insanlarımıza ise seve seve öncelik verdik. Ancak Taçoy’un yaptığı ayıp. Taçoy’un acelesi vardı desek yoktu. Çünkü tebrik sonrası sohbete daldı. E peki neydi Taçoy’un yaptığı, yoksa bizim bilmediğimiz bir özrü mü vardı? Yoksa özrü halka saygısızlık mı” diye tepki gösterdi.

 


 

Küçük’ün işi zor!..

Kamuya yaptığı “yandaş” istihdamlar sonrası partinin çeşitli örgütlerinden de tepki alan Başbakan Küçük, bugünlerde bayağı dertli…

Özellikle Lefkoşa İlçe örgütlerinin Küçük’e gösterdiği tepki sonrası diğer ilçelerde de homurdanmalar başladı.

Parti içerisinde kendine muhalif olan kesimin daha da artması Küçük’ün işini bayağı zorlaştıracak.

 

 


Eğitime verilen destek bu mu?

 

Devletimizin “yükseköğrenime” verdiğini zannettiği ancak hiçbir zaman zamanında vermediği destek bursları öğrencileri zor durumda bırakıyor. Birçok kez konu gündeme gelse de yazılsa da öğrenciler ses çıkarsa da hükümet konuya duyarsızlığını sürdürüyor.

İsyan eden öğrencilerin sesini duymayan yetkililer, bakanlıklar arası yetki tartışmasına da girince, öğrenciler, parasız pulsuz kalıyor.

İşte bir öğrencinin Mehmet Tunceli’nin isyanı:

 “Yurt dışında yükseköğrenimimi yapıyorum. Devletin bizlere her ay vermeyi taahhüt ettiği burs ücretiyle bu islere kalkıştım. Ev kiramı devletten aldığım burs ile ödüyorum. Devletin bu bursları geç yatırdığını bildiğim için ev kiramı ev sahibine her ayin 8’inde ödeyecek şekilde anlaşmıştım. Ne yazık ki yinede hiçbir zaman tam zamanında ödeyemedim. Bugün ayin 15’i ve halen burslarımız yatmadı. İkidir ev sahibinden uyarı alıyorum. Üçüncü de ne olur bilemiyorum. Bizi çok zor duruma sokuyorlar.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1168 defa okunmuştur