SÜRESİZ GREV BAŞLADI

SÜRESİZ GREV BAŞLADI

Birleşik Kamu, Kooperatif, Tarım ve Diğer Sanat ve Hizmetler Emekçileri Sendikası (Emek - İş), Türk Alkollü İçki ve Şarap Endüstrisi (Taşel)’de süresiz grev başlattı. Emek-İş’in bağlı olduğu Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev - İş) Ba

A+A-

 

Birleşik Kamu, Kooperatif, Tarım ve Diğer Sanat ve Hizmetler Emekçileri Sendikası (Emek - İş), Türk Alkollü İçki ve Şarap Endüstrisi (Taşel)’de süresiz grev başlattı.

Emek-İş’in bağlı olduğu Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev - İş) Başkanı Mehmet Seyis, “Taşel’in sendikasızlaştırılmaya çalışılması ve 4 çalışanın işten durdurulması” gerekçesiyle dün saat 15.00’ten itibaren süresiz greve gidildiğini ifade etti.

Mehmet Seyis bu sabah grev yerinde yaptığı açıklamada, ülkede son dönemlerde kamu ortaklı şirketlerde ortakların, sendikasızlaştırma yoluna gittiklerini savunarak, bu çerçevede Taşel’de 4 işçinin sendikaya üye oldukları için işlerine son verildiğini iddia etti.

Taşel çalışanlarının işten durdurmalara karşı “onurlu bir duruş sergilediklerini ve ‘ya hep beraber ya da hiçbirimiz’ diyerek” greve gittiklerini kaydeden Seyis, greve katılımın yüzde yüz olduğunu söyledi.

“Kamu iştirakli ve KKTC’nin ihracat şampiyonu olan” Taşel’de sendikasızlaştırma yöntemine gidilmesinin kabul edilemeyeceğini ifade eden Seyis, sorunun 1 - 2 günde çözülmesini ümit ettiklerini, aksi takdirde süresiz grevin uzun sure devam edeceğini kaydetti.

Seyis, konu ile ilgili olarak Savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını da sözlerine ekledi.

 

Bu haber toplam 1542 defa okunmuştur