1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Süper Lig’e son adım
Süper Lig’e son adım

Süper Lig’e son adım

Mormenekşe Teknik Direktörü Eralp Şerifoğlu, bugün oynayacakları Düzkaya maçı ile birlikte 21 yıllık hasreti sonlandırıp en üst lig olan Süper Lig’e çıkacaklarına inandığını söyledi Düzkaya Teknik Direktörü Kayhan Özerden, Mormenekşe’nin 3 puanlık avantaj

A+A-

Yeni Boğaziçi ve Yalova’nın ardından Süper Lig’e yükselecek olan son takım bugün oynanacak olan Mormenekşe-Düzkaya maçı ile belli olacak

Telsim Birinci Futbol Ligi play-off grubunda ilk iki sırada yer alan Mormenekşe ile Düzkaya takımları bugün saat 17:00’de Lefkoşa Atatürk Stadı’nda karşılaşacak. Mormenkşe’nin 9 Düzkaya’nın 6 puanı bulunan grupta Düzkaya kazanırsa avarajla Mormenkşe’nin üzerine çıkacak ve Süper Lig’e çıkmaya hak kazanacak. Mormenekşe’nin Süper Lig’e çıkması için beraberlik de yeterli olacak.

“21 yıllık hasret bitecek”

Mormenekşe Teknik Direktörü Eralp Şerifoğlu, bugün oynayacakları Düzkaya maçı ile birlikte 21 yıllık hasreti sonlandırıp en üst lig olan Süper Lig’e çıkacaklarına inandığını söyledi.
Takımda morallerin yerinde olduğunu ifade eden Şeriroğlu, eksiklerinin olmadığını ve maça tam kadro çıkacaklarını belirtti.
Son haftalarda gerek ligde gerekse play-off maçlarında ortaya koydukları performans ve oyun disiplininin kendisini umutlu kıldığını kaydeden Eralp Şerifoğlu, Düzkaya’nın da değerli bir rakip olduğunu ve maçın zor geçeceğini vurguladı.
Şerifoğlu, “21 yıllık Süper Lig özlemimizin yarın (bugün) sona ereceğini düşünüyorum. Kazanan Mormenekşe olsun” diye konuştu.

“Çıkacağımıza inanıyorum”

Düzkaya Teknik Direktörü Kayhan Özerden bugün karşılaşacakları Mormenekşe maçını kazanacaklarına inandıklarını belirtirken, “Mormenekşe’nin avantajına rağmen Süper Lig’e çıkacağımıza inanıyorum” dedi. Özerden daha önce yaptıkları hatalar yüzünden şu anda play-off’da olduklarını söylerken, bu hataları yapmamış olmamış olsalardı play-off’a kalmadan direkt Süper Lig vizesi alacaklarını söyledi.
Mormenekşe’nin çok güçlü bir ekip olduğunu belirten Özerden, oynanacak karşılaşmanın çok çekişmeli çok güzel bir maç olacağını kaydetti. Özerden iki takımın da ortaya koyduğu mücadeleden dolayı Süper Lig’e çıkmayı hak ettiğini söylerken, “Bu durumda ne yazık ki bir takım çıkacak” dedi. Maçla ilgili dileklerini de ekleyen Özerden, çıkmayanın çıkanı alkışlayacağı bir maç olmasını temenni ederek sözlerini noktaladı.

Bu haber toplam 1231 defa okunmuştur