1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Şonya'nın istifası reddedildi
Şonyanın istifası reddedildi

Şonya'nın istifası reddedildi

Demokrat Parti (DP) Parti Meclisi, olağanüstü toplandı.

A+A-

DP Parti Meclisi, DP Genel Sekreter Bengü Şonya’nın istifasını oybirliğiyle reddetti.

DP Parti Meclisi dün akşam, DP Genel Sekreteri Bengü Şonya’nın istifası ve LTB Başkanlık seçimi sonuçlarının değerlendirilmesi gündemiyle toplandı.
Toplantıda, DP’nin LTB Başkanlık seçimini kaybetmesinin nedenleri hakkında görüş alışverişinde bulunulurken, DP’nin oyunu yüzde 22’ye yükseltmesine dikkat çekildi.
DP Genel Başkanı Serdar Denktaş toplantıda yaptığı konuşmada, öncelikle başta Mustafa Arabacıoğlu olmak üzere tüm belediye meclis üyesi adaylarına yaklaşık iki ay boyunca takım ruhunu göstererek çalıştıkları için teşekkür etti.

SERDAR DENKTAŞ: “GENEL SEÇİMLERDE DP SANDIKTAN 1. PARTİ OLARAK ÇIKACAK”
LTB belediye meclis üyesi adayı olan 15 kişiyi Kıbrıs Türk siyasetine kazandırmış olmaktan duydukları mutluluğu ve gururu ifade eden Denktaş, Fellahoğlu ve belediye meclisi üyelerine başarılar diledi ve Lefkoşa’nın hayrı için atılacak her adıma katkı koymaya hazır olduklarını söyledi.
2 ay önce yapılan Parti Meclisi toplantısındaki konuşmasında “Yüzde 20’yi geçersek, gerisi gelecek” dediğine işaret ederek, bunu başardıklarını söyleyen DP Genel Başkanı Denktaş, şimdi de ciddi şekilde örgütlenme yapısını elden geçireceklerini kaydetti.
Denktaş konuşmasının sonunda, “Önemli bir sınav geçirdik. Eksikliklerimizi gördük. Diğer ilçelerde de durum hemen hemen aynı. DP’nin yükselişini kimse engelleyemeyecek” diyerek, yapılacak genel seçimlerde hep birlikte çalışarak DP’yi sandıktan birinci parti çıkaracaklarını vurguladı.

MUSTAFA ARABACIOĞLU: “GÖNÜLLERİN BAŞKANI; DEMOKRAT PARTİ VE EKİBİDİR”
DP Lefkoşa Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu ise konuşmasında, ekibiyle birlikte iki ay boyunca verdikleri mücadelede kendilerine katkı koyan  başta DP Genel Başkanı Serdar Denktaş olmak üzere partinin tüm organlarına bir kez daha teşekkür etti.
Yeni dönemde en iyi hizmetin verilebilmesine katkı koyabilmek ve parti organlarına yaptıkları katkıların borcunu ödemek adına ekibiyle birlikte çalışmaya devam edeceklerini de kaydeden Arabacıoğlu, DP’den meclis üyesi adayı olan 15 kişiyi de siyasete kazandırma mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.
Seçim süreci boyunca kimseyi rencide etmeden propaganda yapmasına rağmen bir televizyon kanalının günlerce aleyhinde yayınlar yaptığını ifade eden Mustafa Arabacıoğlu, sözkonusu televizyon kanalı aleyhine dava açtığını da kaydetti.
Siyasete önceden küskün olduğunu,  ancak şu anda siyasete devam edeceğini belirten Arabacıoğlu, şunları kaydetti:
“Bu tür olaylar beni siyasetten uzaklaştırmaz. Tam tersine daha da kamçılar. Beni bu göreve layık gördüğünüz için sizlere tekrardan teşekkür ederim. Sorun varsa ve partim bana bu sorunun çözümünde görev verirse seve seve yaparım. Gönüllerin başkanı Demokrat Parti ve ekibidir.”

DP GENEL SEKRETERİ ŞONYA’NIN İSTİFASI OYBİRLİĞİYLE REDDEDİLDİ
Yapılan konuşmaların ardından DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, Genel Sekreter Bengü Şonya’nın istifa mektubunu Parti Meclisi üyelerine okuyarak, Şonya’nın istifasını oylamaya sundu.
DP Parti Meclisi oybirliğiyle Şonya’nın istifasını reddetti.

BENGÜ ŞONYA: “PARTİ BAŞKANIMIZ VE PARTİ MECLİSİMİZİN VERDİĞİ YENİ BİR GÜVEN TAZELEME İLE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞIZ”
İstifasının reddedilmesinin ardından konuşan Şonya ise, “Demokratik ve etik kurallara uymak bu aşamada birçok kesime yabancı veya gereksiz gibi görünebilir. Ancak halkın önünde olan insanlar sözlerinin arkasında durmasını bilmelidir. İki yıl once halkımıza verdiğim sözü, kimse hatırlamasa dahi tutmanın huzurunu yaşıyorum. Parti başkanımız ve parti meclisimizin verdiği yeni bir güven tazeleme ile yolumuza devam edeceğiz. Herkese teşekkür ederim” dedi.

Bu haber toplam 1447 defa okunmuştur