1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Son durak-2 operasyonu: 650 gr hintkeneviri, 28 gr kokain, 360 paket sigara, 1 tutuklu
Son durak-2 operasyonu: 650 gr hintkeneviri, 28 gr kokain, 360 paket sigara, 1 tutuklu

Son durak-2 operasyonu: 650 gr hintkeneviri, 28 gr kokain, 360 paket sigara, 1 tutuklu

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından Arapköy’de gerçekleştirilen operasyonda yüklü miktarda uyuşturucu ve sigara tespit edildi, 51 yaşındaki E.K tutuklandı.

A+A-

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından Arapköy’de gerçekleştirilen operasyonda yüklü miktarda uyuşturucu ve sigara tespit edildi, 51 yaşındaki E.K tutuklandı.

Polis, ‘Son Durak-2’ isimli operasyonda, E.K’nin evinde, yaklaşık 650 gr. ağırlığında hintkeneviri ile yaklaşık 28 gr. ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve gümrüğe beyan edilmemiş 360 paket sigara bulunarak emare olarak alındığını duyurdu.

Olay polis bültenine şöyle yansıdı:

“11.01.2022 tarihinde, saat 18:30 sıralarında, Arapköy'de, Girne Polis Müdürlüğü ile Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon (Son Durak-2 Operasyonu) sonucu  E.K.(E-51)’nin kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada; yaklaşık 650 gr. ağırlığında hintkeneviri ile yaklaşık 28 gr. ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve gümrüğe beyan edilmemiş 360 paket sigara bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir”.


2 gün tutukluluk

Aldığı ihbar üzerine takibe geçen narkotik önceki akşam gerçekleştirdiği Son Durak Operasyonu’nda 650 gram hintkeneviri, 28 gram kokain ve 360 paket kaçak sigara ele geçirdi. Operasyonda gözaltına alınan E.K mahkemeye çıkarılırken, hakkında 2 gün tutukluluk emri alındı.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mert Gürtuna, aldıkları ihbar üzerine 11 Ocak 2022 tarihinde saat 18.30 sıralarında Son Durak Operasyonu gerçekleştirdiklerini söyledi. Gürtuna, Girne’ye bağlı Arapköy bölgesinde zanlının kalmakta olduğu ikametgâhta yapılan aramada 23 paket halinde yaklaşık 650 gam ağırlığında hintkeneviri, 28 gram kokain ve 360 paket sigara bulunarak emare olarak alındığını belirtti.

Polis, uyuşturucunun yanı sıra maddeleri paketlemek için kullanılan şeffaf naylonların da incelenmek üzere emare olarak alındığını ifade etti. Polis memuru,  ele geçirilen maddelerin analiz için Devlet Kimya Laboratuvarına, uyuşturucunun sarılı olduğu paketlerin de parmak izi incelemesine gönderileceğini ifade etti.  Polis memuru Gürtuna, zanlı hakkındaki soruşturmanın devam ettiğini, aranan şahıslar ve incelenmesi gereken emareler olduğunu ifade ederek, ilk etapta 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Hazan Aksun, zanlı hakkında talep edilen 2 günlük süreyi onayladı. (Kamalı Haber)

Bu haber toplam 1622 defa okunmuştur
Etiketler : , ,