1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Simavi de gitti, Dedekorkut da
Simavi de gitti, Dedekorkut da

Simavi de gitti, Dedekorkut da

Telsim Süper Ligi’nin 18’inci haftasının açılış gününde iki teknik adam görevinden istifa etti

A+A-

Süper Lig’de dün Küçük Kaymaklı’nın Lapta’ya, Cihangir’in de Gençlik Gücü’ne evlerinde aldıkları mağlubiyetlerden sonra Enver Sedat Simavi ve Ahmet Dedekorkut görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı

Kaymaklı yönetimi Simavi’nin istifasını kabul ederken, takımın başına geçecek teknik adam için kararın bugün verilmesi bekleniyor. Cihangir ise Dedekorkut’un yerine Mehmetali Özgürgün ile anlaşmaya vardı

Süper Lig’de dün Küçük Kaymaklı’nın Lapta’ya, Cihangir’in de Gençlik Gücü’ne evlerinde aldıkları mağlubiyetlerden sonra Enver Sedat Simavi ve Ahmet Dedekorkut görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.
Küçük Kaymaklı Teknik Direktörü Enver Sedat Simavi, ikinci yarı başından beri takımın galip gelemediğini belirterek, iki hafta önce yönetimle birlikte bu kararından döndüğünü hatırlattı ve bu kez kararından kesinlikle dönmeyeceğini ifade etti.
“Takımın başına yeni bir hocanın gelme zamanı gelmiştir. Israr etmenin bir anlamı yok. Ben teknik direktör olarak demek ki başaramadım. Hiçbirimizin Küçük Kaymaklı’yı bu hale düşürmesinin hakkı yoktur.”

“Bir şeylerin değişmesi lazımdı”

Cihangir’deki görevini bıraktığını açıklayan Ahmet Dedekorkut ise yönetimin bu kararına çok sıcak bakmamasına karşın, görevinden ayrıldığını söyledi.
Dedekorkut, “Yönetim çok da sıcak bakmadı, ancak ben kararlıyım. Şu ortam zarar veriyorsa bir şeylerin değişmesi lazımdır. Yönetim futbolcuların bir dediklerini iki etmiyor. Cihangir’de en başarılı işleri yapan yönetimdir. Futbolcuların da gidemeyeceklerine göre değişecek olan teknik adamdır. Devre arası biz göreve geldiğimizde futbolcular üzerinde müthiş bir ivme vardı. Hazırlık maçları bittikten ve lig başlayınca bu ivme kayboldu. Umarım yeni gelecek hocayla bu ivme yeniden kazanılır” diye konuştu.

Bu haber toplam 1198 defa okunmuştur