1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Lefkoşa’daki hırsızlık mahkemeye taşındı
"Seri katil"e ÖMÜR BOYU HAPİS

"Seri katil"e ÖMÜR BOYU HAPİS

Kıbrıs’ın güneyinde 2’si çocuk 7 kişiyi öldüren Nikos Metaksas'a her kurban için ayrı ayrı ÖMÜR BOYU HAPİS cezası verildi

A+A-

Kıbrıs’ın güneyinde 2’si çocuk 7 kişiyi öldüren Kıbrıs Ordusu Subayı Nikos Metaksas'a her kurban için ayrı ayrı ÖMÜR BOYU HAPİS cezası verildi.
7 cinayeti de itiraf eden seri katil geniş güvenlik önemleri içerisinde yargılandı, mahkemede, tüm suçları için kurbanların aileleri ve Kıbrıs toplumundan özür dileri. "Af" dileyen Nikos Metaksas, mahkemeye avukatsız çıktı.

Metaksas, Kıbrıs Ağır Ceza Mahkemesi’nde 7 kişiyi öldürdüğünü de kabul etti. Mahkeme "seri katil" 35 yaşındaki Nikos Metaksas için 7 kez ÖMÜR BOYU HAPİS kararı verdi. Metaksas mahkemede "cinayetleri yaşlı gözlerle işlediğini, suçunu bildiğini ve olayın aydınlatılmasına yardımcı olduğunu” söyledi. Metaksas ayrıca kurbanlar ve  ailelerinden özür diledi.

Metaksas; "Ben de bir kişinin bu noktaya nasıl geldiğine dair cevapları bulmaya çalışıyorum. Hiçbir cevap bulamadım" sözleriyle dikkat çekti.

Kıbrıs'ın kayıtlara geçmiş ilk seri katili kabul edilen Metaksas, taamüden adam öldürme suçundan yargılandı. Her kurban için ömür boyu hapis olmak üzere 7 kez müebbet hapsi istenen Metaksas'ın aleyhinde açılan dosyalar arasında insan kaçırma, soruşturmaya müdahale etme ve delilleri yok etme suçlamaları da yer almıştı.

 

Bu haber toplam 2777 defa okunmuştur