Saygılı ve profesyonel ol

'Saygılı ve profesyonel ol'

KTSYD Yönetim Kurulu, BRT’de katıldığı bir programda spor basınına yönelik söylediği sözler nedeniyle Voleybol Federasyonu Enver Kaya’yı saygılı davranmaya ve profesyonel bir yaklaşıma davet etti. “Son derece olgun ve seviyeli bir gene

A+A-

 

BRT’de katıldığı bir programda spor basınını cehaletle suçlayan Enver Kaya’ya KTSYD’ten tepki geldi

 

“Saygılı ve profesyonel ol”

 

·        “Enver Kaya’nın spor yazarı arkadaşlarımızı “cehalet” gibi aşağılayıcı bir sözle nitelendirmeye çalışması bizlerin kabul edebileceği bir durum değildir.  Kaya’yı spor basınına karşı daha saygılı davranmaya davet eder, medya ilişkilerini önümüzdeki süreçte daha profesyonel bir yaklaşımla sürdürmesini temenni ederiz.”

 

 

KTSYD Yönetim Kurulu, BRT’de katıldığı bir programda spor basınına yönelik söylediği sözler nedeniyle Voleybol Federasyonu Enver Kaya’yı saygılı davranmaya ve profesyonel bir yaklaşıma davet etti.

“Son derece olgun ve seviyeli bir genel kurulu geride bırakmanın gururunu ve heyecanını yaşayan Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği, ortaya koyduğu bu tablo ile ülke sporunun öncü kuruluşlarından biri olduğunu bir kez daha ispatlamıştır” şeklinde başlayan açıklamada 

“Derneğimiz ve onu oluşturan değerli üyelerimiz, her alanda gösterdiği gelişimle tüm kesimlerce takdir edilirken, Voleybol Federasyonu Başkanı Sayın Enver Kaya’nın devletin televizyonu olan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda spor basınında yer alan arkadaşlarımız için kullandığı “cehalet” sözcüğü, bizleri ciddi anlamda rencide ve rahatsız etmiştir” denildi. 

 

ÖRNEK OLMALIDIR

KTSYD tarafından yapılan açıklama şöyle devam etti:

KTSYD yönetimi olarak hatırlatmak isteriz ki; devletin ve spor örgütlerinin başında bulunan kişiler, söylemleri ve davranışları ile örnek olmak zorundadır. Bulundukları makamın ağırlığına uygun davranış içerisinde olmak, her sorumlu kişinin, en önemlisi de bir başkanın önceliği olmalıdır.

Ayrıca Voleybol Federasyonu’nun Başkanı olarak sayın Kaya’nın federasyon olarak yaptıkları çalışmalar ve hizmetlerin kamuoyuna taşınması noktasında spor basınını çözüm ortağı olarak görüp, hem yapılması gerekli bilgilendirmeleri yapmak, hem de profesyonel düzeyde medya ilişkilerini yönetmek durumunda olduğunu düşünmekteyiz.”

 

KABUL EDİLEMEZ

“Sayın Kaya’nın spor yazarı arkadaşlarımızı “cehalet” gibi aşağılayıcı bir sözle nitelendirmeye çalışması bizlerin kabul edebileceği bir durum değildir.

Voleybol Federasyonu Başkanı Enver Kaya’yı özveri ile mesleklerini icra etme çabasındaki spor basınına karşı daha saygılı davranmaya davet eder, medya ilişkilerini önümüzdeki süreçte daha profesyonel bir yaklaşımla sürdürmesini temenni ederiz.”

 

 

 

 

Bu haber toplam 611 defa okunmuştur