1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şampiyonluk averajla DAÜ’nün
Şampiyonluk averajla DAÜ’nün

Şampiyonluk averajla DAÜ’nün

2013 Üniversite Spor Oyunları’na satranç ile devam edildi

A+A-

 Beş üniversitenin katılımı ile gerçekleşen 2013 Üniversiteler Satranç Şampiyonası’nın şampiyonunu averaj bozdu. Şampiyon Doğu Akdeniz Üniversitesi oldu 

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 2013 Üniversite Spor Oyunları’nın birinci bölümü, önceki gün gerçekleşen 2013 Üniversiteler Satranç Şampiyonası ile tamamlandı.
ODTÜ KKK’da düzenlenen şampiyona Satranç Federasyonu’nun katkılarıyla gerçekleşti. Doğu Akdeniz Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Atatürk Öğretmen Akademisi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi mücadele etti.
2013 Üniversiteler Satranç Şampiyonası’nı 9’ar puan ile tamamlayan Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Girne Amerikan Üniversitesi arasındaki eşitlik averajla bozuldu ve 2013 Üniversiteler Satranç Şampiyonu Doğu Akdeniz Üniversitesi oldu.
İkinciliği Girne Amerikan Üniversitesi2nin elde ettiği şampiyonada üçüncülüğü 5 puana sahip Orta Doğu Teknik Üniversitesi elde etti.
Yarışlar sonunda dereceye giren takımlara madalyalarını Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Beyhan Gürgöze, ODTÜ Spor Müdürü Metin Gezgin, YDÜ Spor Koordinatörü Musa Oytun ve GAÜ Spor Koordinatörü Muzaffer Doğgün birlikte verdi.

Bu haber toplam 1182 defa okunmuştur