1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Sağlık çöktü"
Sağlık çöktü

"Sağlık çöktü"

Kaptan bugün yayınladığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nın bilgisayar sistemindeki arıza ve online sistemin çökmesini eleştirdi.

A+A-

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Ahmet Kaptan, eğitim ve sağlık alanında aksaklıklar ve vurdum duymazlıklar yaşandığını ve söz konusu hizmetlerin çöktüğünü söyledi.

Kaptan bugün yayınladığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nın bilgisayar sistemindeki arıza ve online sistemin çökmesini eleştirdi.

UBP Hükümeti’nin iktidara geldiği günden itibaren kötü yönetim ve partizanca uygulamalar yaşandığını ileri süren Kaptan, Sağlık Bakanlığı’nın bilgisayar sisteminin 1 Mart 2013 tarihinden itibaren arızalı olduğunu ve hasta bilgilerinin ulaşılamaz hale geldiğini söyledi.

Kaptan, “Sağlık hizmetlerinden yararlanmak için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi, Mağusa Devlet Hastanesi ve Girne Akçiçek Hastanesi’ne başvuran vatandaşlar, acil durumlarda dahi gerekli hizmeti alamamaktadır” dedi.

Ahmet Kaptan, şöyle devam etti:

“Tüm veri girişleri elden yapıldığından, hata yapma riski artmakta, hasta bilgilerine ulaşımda sorun yaşanmakta, bu işlemler çalışanın performansını etkilediği için günlük alınacak hasta sayısında mecburi bir azalma yaşanmakta ve vatandaş mağdur olmakta, bunların yanında çalışanların da iş yükü artmaktadır. 1 aydır süregelen bu vurdum duymazlık, UBP Hükümeti’nin insan sağlığına ne derece önem verdiğini gözler önüne sermektedir. KTAMS olarak vurdum duymaz UBP Hükümeti’ne sorumluluklarını hatırlatır ve Sağlık Bakanı’nı da bir an önce istifaya çağırırız” (tak)

Bu haber toplam 1348 defa okunmuştur