1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Yasa Gücü Kararname’de ‘Anayasa’ya aykırılık’ tartışması
“Rakamlar ortadayken gerçeklere sadık olmalıyız”

“Rakamlar ortadayken gerçeklere sadık olmalıyız”

Erhürman, 1 Aralık 2018 itibariyle Güvenlik Kuvveleri ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı hariç 355 kadrolu, 40 sözleşmeli, 10 geçici işçi istihdam edildiğini, 2017’de ise 168 kadrolu, 69 sözleşmeli, 148 geçici işçi istihdam edildiğini belirtti.

A+A-

2019 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda görüşülüyor.

Başbakan Tufan Erhürman, UBP Genel Başkanı Ersin Tatar’ın konuşmasını yanıtlayarak, Ombudsman’ın yasa gücünde kararnamelerle ilgili açıklamasının kişisel görüşü olduğunu, ortada Ombudsman raporu bulunmadığını söyledi.

Erhürman, Tatar’ın CTP MYK’sı ve Parti Meclisi üzerinden konuşmalarının siyasetin düzeyini aşağı çektiğini, CTP’nin içine, Türkiye ile ilişkilere, hükümetteki siyasi partilerin arasındaki ilişkilere nifak sokulmaya çalışıldığını söyledi.

İSTİHDAM RAKAMLARI

Tatar’ın çok sayıda geçici işçi istihdam edildiğini söylediğini kaydeden Erhürman, 1 Aralık 2018 itibariyle Güvenlik Kuvveleri ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı hariç 355 kadrolu, 40 sözleşmeli, 10 geçici işçi istihdam edildiğini, 2017’de ise 168 kadrolu, 69 sözleşmeli, 148 geçici işçi istihdam edildiğini belirtti.

Türkiye ile ilişkilere önem verdiklerini, herhangi bir atışma içine girmediklerini söyleyen Başbakan Erhürman, “reform yapılmadığından protokolden aktarılması gereken paranın aktarılmadığının” söylendiğini belirterek bu tartışmanın doğru olmadığını belirtti.

Erhürman, “Rakamlar ortadayken gerçeklere sadık olmalıyız” dedi.

Başbakanlık ve elçilik arasında çalışmaların devam ettiğini dile getiren Erhürman, bu çalışmaların neticelenmesi adına gerekenlerin yapıldığını kaydetti.

Hükümeti kimin yönettiğine ilişkin farklı iddialarda bulunulduğunu söyleyen Erhürman, umudu ve beklentisinin gerçek rakamlarla gerçeklerin konuşulması, çözümler üretilmesi olduğunu, bütçe görüşmelerinin ancak bu şekilde anlamlı olacağını belirtti.

Başbakan Tufan Erhürman, verimli bir bütçe dönemi dileğinde bulundu.

Bu haber toplam 1204 defa okunmuştur
Etiketler : ,