PROTOKOLA SADIK KALIN

'PROTOKOLA SADIK KALIN'

KTAMS, KAMU-SEN ve Hemşire ve Ebeler Sendikası, hükümeti ek mesailerin ödenmemesi konusunda eleştirdi.

A+A-

 

KTAMS, KAMU-SEN ve Hemşire ve Ebeler Sendikası, hükümeti ek mesailerin ödenmemesi konusunda eleştirdi. 3 sendikanın imzasının taşıyan açıklamanın tam metni şöyle;

 

“Ulusal Birlik Partisi Hükümeti verdiği sözleri tutmamakta, altına imza attığı  anlaşmalara da uymamayı bir marifet saymaktadır.

 

23.5.2011 tarihinde Maliye Bakanlığında Sağlık Bakanı Sn. Ahmet Kaşif, Maliye Bakanı Sn. Ersin Tatar’ın da hazır bulunduğu, KTAMS başkanı Ahmet Kaptan, Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş ve K.T. Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Oğuz Köse’nin birlikte mutabakata varıp kamuda ek mesailerin ödenmesi konusunda bir protokol imzalamışlardır.

 

Yapılan protokolda varılan mutabakat gereği  10 Ağustos’ta ödenmesi gereken Haziran ayına ait ek mesailer  Ağustos ayının sonuna geldiğimiz bu günlerde hala daha ödenmemiştir.

 

Anayasa gereği angarya çalıştırmak bir suçtur ve hükümet edenler suç işlemektedir. Bu protokola imza koyan sendikalar olarak hükümetten verdiği sözü yerine getirmesini, altına imza attığı protokola uygun davranmasını aksi halde istifa etmelerini  bekliyoruz.” 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 703 defa okunmuştur