1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Öncelik federasyonların
Öncelik federasyonların

Öncelik federasyonların

Eyüp Zafer Gökbilen ve Omaç Başat’ın istifasının ardından KKTC MOK yönetimine alınan yedek üyeler Serdar Savim ve Mesut Günsev’den oluşan yeni yönetim oy birliği ile Serdar Savim’i KKTC MOK’un yeni başkanı yaptı

A+A-

KKTC MOK başkanlığına getirilen Serdar Savim, tüm federasyonların söz sahibi olacağı bir yapı oluşturacağını belirtti

Başkanlık seçimine gitmeden önce başkanlık için adı geçen Osman Erçinel, KKTC MOK yönetimine istifa dilekçesini sunarken, Avukat Sami Çelebi de yönetimden ayrılmak istediğini belirtip toplantıyı terk ettiler

Hüseyin KIRAL


Geçtiğimiz hafta içerisinde KKTC Milli Olimpiyat Komitesi (KKTC MOK) başkanlığından ayrılan Eyüp Zafer Gökbilen ve Genel Sekreterlik görevinden ayrılan Omaç Başat’ın yerine gelen yedek üyeler Serdar Savim ile mesut Günsev’in de oluşturduğu KKTC MOK yönetim kurulu, Serdar Savim’i MOK’un yeni başkanı olarak oy birliği ile atadı.

Savim, “Doğal üyesi olan federasyonların katılımcı olmaları sağlanacak”
KKTC MOK’un yeni başkanı Serdar Savim, ülkede bulunan 32 spor federasyonundan sadece 2 federasyonun katılımcı olması kendisini derinden üzdüğünü ve önümüzdeki günlerde yapılacak olan tüzük değişiklikleri ile birlikte doğal üyesi durumunda bulunan spor federasyonlarının daha aktif rol almalarını sağlayacaklarının altını çizdi.
Osman Erçiner’in ve Av. Sadi Çelebi’nin istifalarına üzüldüğünü belirten Savim, KKTC MOK yönetiminin kendisine böylesi şerefli bir göreve laik gördüğü içinde teşekkür etti.

Erçiner’in istifası düşündürücü
KKTC MOK eski başkanı Eyüp Zafer Gökbilen’in ve eski genel sekreter olan Omaç Başat’ın istifalarının ardından, KKTC MOK yönetimi yedek üyesi durumunda bulunan Serdar Savim ve Mesut Günsev’in yönetim kuruluna çıkması ile oluşturulan yeni yönetim kurulu başkan olarak Serdar Savim’i seçti.
Çavlan Süerdem, Güner Burgul, Atilla Mahmutoğlu, Av. Sadi Çelebi ve Osman Erçiner ile birlikte Serdar Savim ve Mesut Günsev’in oluşturduğu yönetim kurulu yeni başkanını seçmek için önceki akşam ilk toplantısını yaptı. Başkanlık seçimi ile yapılan ilk toplantıda Serdar Savim ile birlikte başkanlık için adı geçen Osman Erçiner seçime geçmeden önce yönetim kurulu görevine istifa dilekçesini sunarak görevinden istifa etti.
Osman Erçiner’in istifasının ardından Taekwondo Federasyonu temsilcisi olarak yönetimde bulunanan Av. Sami Çelebi’de yönetimden affını isteyerek yönetimden ayrıldı.
Daha sonra geriye kalan beş yönetim kurulu üyesi kendi aralarında yaptıkları oylama sonunda oy birliği ile Serdar Savim KKTC MOK’un yeni başkanı oldu.
Serdar Savim KKTC MOK’un yeni başkanı olurken, daha önceleri Eyüp Zafer Gökbilen tarafından destek gören Osman Erçiner’in ve Av. Sadi Çelebi’nin görevi neden bıraktıkları ise kafalarda soru işaretleri bırakmasına neden oldu.

Bu haber toplam 1176 defa okunmuştur