1. HABERLER

  2. SPOR

  3. NEU Sports 2013 başladı
NEU Sports 2013 başladı

NEU Sports 2013 başladı

Beş branşta 350’ye yakın sporcunun yer aldığı NEU Sports 2013 Spor Şenliği, dün düzenlenen açılış seremonisi ile başladı

A+A-

YENİDÜZEN Spor Servisi


Yakın Doğu Üniversitesi ve Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen NEU Sports 2013 Spor Şenliği, dün Yakın Doğu Koleji Spor Salonu’nda gerçekleştirilen açılış seremonisi ile başladı. Masa Tenisi, Basketbol, Voleybol, Badminton ve Yüzme branşlarında Türkiye’den gelen okulların da katılımı ile 350’ye yakın sporcunun mücadele edeceği NEU Sports 2013, yarın tamamlanacak.
Dün gerçekleşen açılış töreninde Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık ve Spor Dairesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Atamtürk ve Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan birer konuşma yaparak oyunlarda yer alacak okullara başarılar dilediler. Folklör gösterilerinin ardından NEU Sports 2013 müsabakaları başladı.

Türkiye’den 22 okul
“Lets play together” sloganı ile her yıl düzenlenen spor şenliklerine bu yıl Türkiye’den 22 okul katılıyor. Bursa, Eskişehir, Hatay, Adana, İstanbul ve Ankara gibi şehirlerden gelen öğrencilerin yanı sıra Yakın Doğu Koleji sporcuları da başarılı olabilmek için 5 branşta ter dökecekler.

Bu haber toplam 1187 defa okunmuştur