Ne Şiş Yansın Ne Kebap!..

Ne Şiş Yansın Ne Kebap!..

Erdoğan’ın ziyaretinin ve 19 Temmuz’da yaşanan polis vahşetinin yankıları durmak bilmiyor. Sendikalar, CTP ve TDP polisin orantısız kuvvet kullanımı ile ilgili kınama açıklamaları yaparken UBP ve ÖRP’den polisi metheden mesajları halk ta

A+A-

 

Erdoğan’ın ziyaretinin ve 19 Temmuz’da yaşanan polis vahşetinin yankıları durmak bilmiyor. Sendikalar, CTP ve TDP polisin orantısız kuvvet kullanımı ile ilgili kınama açıklamaları yaparken UBP ve ÖRP’den polisi metheden mesajları halk tarafından öfkeyle karşılandı. Açıklama yapmakta en geç kalan DP oldu. DP Genel Sekreteri Bengü Şonya ne polisin tavrını ne de eylemcilerin tavrını tasvip etmediğini açıkladı. Bu açıklama kamuoyu tarafından ‘’ne şiş yansın ne kebap’’ anlayışı olarak algılandı.


ÖRP’nin yeniden yapılanmasının sebebi Ertuğruloğlu

Uzun bir bekleyişin ardından partisini kuran Tahsin Ertuğruloğlu hızlı bir şekilde örgütlenme ve kurumsal kimlik çalışmalarını sürdürürken ÖRP de atağa kalkarak yeniden yapılanma içerisine gireceğini açıkladı. ÖRP’nin yeniden yapılanma sürecine girmesindeki ana sebebin Ertuğruloğlu’nun partisinin örgütlenmesini önlemek maksadıyla yapıldığı iddia ediliyor. Recep Tayyip Erdoğan Kıbrıs’a yapmış olduğu ziyarette KKTC’de yeni bir sağ partinin faydalı olacağını açıklaması kafalarda soru işareti bırakmıştı. Siyasi gözlemciler Avcı’nın yeniden yapılanma atağının ardında yatan sebebin AKP’nin gözdelik koltuğunu DGP’ye kaptırma endişesi olduğunu belirtiyorlar.


 

‘Çalışana davetiye dağıttırıyor!..’

Güzelyurt Belediye Müdürü’nün çalışanlara düğün davetiyesi dağıttırdığı iddiaları geldi Güzelyurt’tan… Çocuğunu evlendirecek olan müdürün bu tavrı hem belediye çalışanları hem de davetiyeyi alan vatandaşların tepkisine neden oldu. Birçok kişisel işler için belediye çalışanlarının kullanılmasına tepki gösteren vatandaşlar, ‘Şimdi de çalışan düğün davetiyesi dağıtıyor. Bu kadarı da olmaz’ diyerek tepki gösterdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1113 defa okunmuştur