1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Mülteci Hakları Derneği'nden acil yardım çağrısı
Mülteci Hakları Derneğinden acil yardım çağrısı

Mülteci Hakları Derneği'nden acil yardım çağrısı

Dernekten yapılan açıklamada, “Bu sabah 8’i erkek, 8’i kadın, en küçüğü 1 aylık en büyüğü 13 yaşında olmak üzere 21’i çocuk, toplam 37 Filistinli sığınmacı Mülteci Hakları Derneği’ne başvurmuştur

A+A-

Mülteci Hakları Derneği, derneğe sığınan 37 Filistinli için devlet kurumlarının, belediyelerin, sivil toplum örgütlerinin ve duyarlı kişilerin  acil dayanışmasını beklediğini açıkladı.

Dernekten yapılan açıklamada, “Bu sabah 8’i erkek, 8’i kadın, en küçüğü 1 aylık en büyüğü 13 yaşında olmak üzere 21’i çocuk, toplam 37 Filistinli sığınmacı Mülteci Hakları Derneği’ne başvurmuştur. Bu durumda hem bebekler, hem çocuklar hem de yetişkinler için çok acil gıda yardımına ihtiyaç vardır” denildi.

Özellikle bebekli ailelerin barınabilecekleri hijyenik yerlere ihtiyaç duyulduğunu, sığınmacıların kendi imkanlarıyla kalacak yer ayarlamalarının mümkün olmadığı kaydedilen açıklamada, “Buna ek olarak, çocuk bezi vs. gibi bebeklere özgü ihtiyaçların da karşılanması gerekmektedir” ifadesi kullanıldı.

İhtiyaçların karşılanmasında dayanışma gösterebilmek ve daha detaylı bilgi alabilmek için 22 91748/9 no.’lu telefondan Mülteci Hakları Derneği’ne ulaşılabileceği de kaydedildi.

(tak)

Bu haber toplam 1999 defa okunmuştur