Mesarya’nın yıldızı sahaya indi

Mesarya’nın yıldızı sahaya indi

Mesarya’nın yıldızı olarak anılan Cihangir, dün 2010-2011 sezonuna start verdi. Mesarya’nın Birinci Lig’deki tek temsilcisi olan lacivert-kırmızılılar başarılı teknik direktörleri Fırat Canova nezaretinde dün kendi sahalarında saat 18.3

A+A-

 

Cihangir, sezona “merhaba” dedi

 

Mesarya’nın yıldızı sahaya indi

 

·        Başkan Karavezirler: “ Cihangir’in hedefi ligde ilk beş, Federasyon Kupası’nda final oynamaktır”

 

Mesarya’nın yıldızı olarak anılan Cihangir, dün 2010-2011 sezonuna start verdi.

Mesarya’nın Birinci Lig’deki tek temsilcisi olan lacivert-kırmızılılar başarılı teknik direktörleri Fırat Canova nezaretinde dün kendi sahalarında saat 18.30’da yeni sezon çalışmalarına başladı.

Cihangir’in sezon açılışında, Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal, başkan Aytaç Karavezirler ve  ağırlıklı olarak kadınların yer aldığı çok sayıda taraftar hazır bulundu.

 

BAŞKAN KARAVEZİRLER: “HEDEF LİGDE İLK BEŞ, FEDERASYON KUPASI’NDA FİNAL OYNAMAKTIR”

Açılışta ilk konuşmayı, bu sezon Cihangir Kulübü başkanlığına seçilen başkanı Aytaç Karavezirler yaptı. Başkan Karavezirler, Cihangir’in artık Birinci Lig’de hedef büyütme zamanı geldiğini ve bu sezon hedeflerinin ligde ilk beş, Federasyon Kupası’nda da final oynamak olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yıldan güçlü bir kadroya sahip olduklarını anımsatan başkan Aytaç Karavezirler, iç transferde sadece Gönyeli’den Can Özsoy’u transfer ettiklerini ve yerli futbolcu transferini kapattıklarını söyledi.

Yabancı transferler konusunda ise geçtiğimiz yılki yabancılarını gönderdiklerin ve bunların yerine Mali’li iki forvet transfer edeceklerini, Türkiye uyruklu üçüncü futbolcu için kontenjanlarını ileriki bir tarihte kullanacaklarını sözlerine ekledi.

 

TEKNİK DİREKTÖR CANOVA: “ CİHANGİR ZİRVEYİ ZORLAYACAK”

Başkan Karavezirler’den sonra söz alan teknik direktör Fırat Canova, Cihangir ile bu sezon artık zirveyi zorlamak istediklerini söyledi.

Bu sezon, Birinci Lig’in çok çekişmeli geçeceğine inandığını dile getiren Canova, başta şampiyon K.Kaymaklı, güçlü kadrolar oluşturan Çetinkaya ile Yenicami’nin var olduğunu anımsattıktan sonra, hedeflerinin bu takımlar arasında yer almak olduğunu sözlerine ekledi.

 

DEĞİRMENLİK BELEDİYE BAŞKANI IŞISAL: “CİHANGİR’İN HEDEFİ ŞAMPİYONLUK OLMALIDIR”

Açılış töreninde, son konuşmayı Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal yaptı. Işısal, Cihangir Mesarya’nın Birinci Lig’deki tek temsilcisi olduğunu söyledi.

Başkan Işısal, Cihangir’in diğer Birinci Lig takımlarından farkı olmadığını ve hedefinin şampiyonluk olması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

KURBAN KESİMLİ BAŞLANGIÇ

Bu konuşmalardan sonra, kesilen kurban kanının futbolcuların alınlarına sürülmesinin ardından, günün ilk antrenmanı yardımcı antrenör Mahmut Yaman tarafından yapıldı.

Açıklanan çalışma programına göre Cihangir,21-28 Ağustos 2011 tarihleri arasında İzmit Gölcük’te bir haftalık kamp yapacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 663 defa okunmuştur