1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Meclis sil baştan!
Meclis sil baştan!

Meclis sil baştan!

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul Salonu, günümüz şartlarına uygun daha modern bir altyapı oluşması amacıyla tadil ediliyor.

A+A-

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul Salonu, günümüz şartlarına uygun daha modern bir altyapı oluşması amacıyla tadil ediliyor.

Cumhuriyet Meclisi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Geçtiğimiz yıl “Meclis Engel Değildir Projesi”ni hayata geçiren ve bu kapsamda engelli vatandaşların Meclis’e ulaşımını sağlayan Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı, bu yılki proje kapsamında Genel Kurul Salonu’nu engelli milletvekillerine göre düzenliyor. Genel Kurul Salonu’ndaki yeni düzenleme; engelli bir milletvekilinin seçilmesi veya seçildikten sonra engelli olması durumunda görevini yapabilmesine olanak sağlayacak.

MİKROFON SİSTEMİ DE YENİDEN...

Kayıt ve canlı yayınlarda büyük sorun teşkil eden mikrofon sistemi de yeniden düzenleniyor. Mevcut yapıda, yerinden konuşma yapan milletvekillerinin, masalarda mikrofon sistemi olmadığı için, gerek canlı yayınlarda gerekse kayıt esnasında sesinin duyulmasında büyük sorun yaşanıyordu. Proje kapsamında her masaya mikrofon konulacak ve böylelikle ses düzeninin daha kaliteli olması sağlanacak.

ISI İZOLASYONU...

Meclis Genel Kurul Salonu’nun ısı izolasyonu da yeniden düzenlenecek ve böylelikle ısıtma ve soğutmadaki kayıplar da önlenerek tasarruf sağlanacak.

“Meclis Engel Değildir Projesi”nin ikinci ayağını oluşturan ve 2017 yılında projesi tamamlanarak aynı yıl bütçesi onaylanan proje; bu yıl Merkezi  İhale Komisyonu tarafından ihaleye çıkılarak uygulamaya kondu.
Proje, Planlama ve İnşaat Dairesi tarafından yürütülüyor.
İhalesi tamamlanan tadilat projesinin 28 Eylül’e kadar bitmesi bekleniyor.

 

Bu haber toplam 1947 defa okunmuştur
İlgili Haberler