1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Mağusa’da uyuşturucu kovalamacası
Mağusa’da uyuşturucu kovalamacası

Mağusa’da uyuşturucu kovalamacası

Mağusa’da trafikte şüpheli görülen ve trafik ekipleri tarafından durdurulan kiralık araçta uyuşturucu çıktı… 3 kişi tutuklandı…

A+A-

Mağusa’da dün sabahın erken saatlerinde görevli trafik ekipleri tarafından şüpheli görülen ve durdurulmak istenen MC 132 Z plakalı kiralık aracın kaçmasıyla birlikte yaşanan kovalamaca sonucunda trafik ekipleri tarafından durdurulan araçta içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 6 adet sarma sigara izmariti ve 1 gr ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu. Mesele ile ilgili olarak ise M.K, G.D ve Z.E tutuklandı. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla dün mahkemeye çıkarılan zanlı M.K, G.D ve Z.E aleyhine 2’şer günlük tutukluluk süresi temin edildi.

Trafik polislerinin şüphesini çekti…

Meselenin tahkikat memuru Hasan Selvili, 24 Mayıs tarihinde sabah saat 03:30 raddelerinde trafik ekiplerinin görev yaptıkları esnada şüpheli gördükleri MC 132 Z plakalı aracı durdurmak istemeleri üzerine söz konusu aracın kaçarak uzaklaştığını söyledi. Söz konusu aracın daha sonra tespit edilip durdurulduğunu belirten Selvili, araçta yapılan kontrolde söz konusu aracın sürücüsünün zanlı M.K olduğu, zanlı G.D ise araçta yolcu olarak bulunduğu ve zanlı M.K ehliyeti bulunmadığının tespit edildiğini açıkladı. Selvili, aracın çeşitli yerlerinde ise içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara izmaritlerinin tespit edilmesi üzerine konu aracın Mağusa Polis Müdürlüğü’ne getirildiğini belirterek konuyla ilgili Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerine bilgi verildiğini ifade etti. Narkotik ekiplerinin söz konusu araçta yaptığı aramada içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan 6 adet sarma sigara izmaritleri ile 1 gr uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu açıklayan Selvili, zanlı M.K ve G.D tutuklandığını belirtti. Selvili, mesele ile ilgili olarak tutuklanan zanlı M.K ve G.D söz konusu aracın zanlı Z.E tarafından kiralandığını ve kaçma esnasında da zanlı Z.E araçta olduğu ancak daha sonra eve gittiğini beyan etmeleri üzerine zanlı Z.E da  tespit edilip tutuklandığını açıkladı. Zanlılar aleyhine yürütülen tahkikatın yeni başladığını belirten Selvili, her 3 zanlının 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Tutuklu kalacaklar…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazal Hacımulla, zanlı Mustafa M.K, G.D ve Z.E tahkikat maksatları bakımından 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

 

 

Bu haber toplam 1549 defa okunmuştur
Etiketler : ,