1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Lefkoşa’da denetimler sıklaştı
Lefkoşa’da denetimler sıklaştı

Lefkoşa’da denetimler sıklaştı

LTB Zabıta ekipleri, fırınları ve pastane imalathanelerini denetledi

A+A-

LTB Zabıta Şubesi  halk sağlığını korumaya yönelik denetimler kapsamında Lefkoşa’da faaliyet gösteren çok sayıda fırın ve pastanenin imalathanelerini denetledi. Denetim esnasında fırın ve pastanelerin imalathane bölümlerini inceleyen ekipler, ayrıca genel temizlik, personel hijyeni, makine ve araç temizliği, işyeri izin belgeleri, çalışan personelin çalışma ve sağlık karnelerini gözden geçirdi.
Halkın sağlığı açısından bu tür denetimleri sık sık yapan  LTB ekipleri yapılan denetimler sonucunda  kurallara ve hijyenik şartlara uymayan  işyerlerine kapatma cezası uygularken, sağlık ve hijyenik koşullara uyulmadan üretilen mamülleri toplayarak müsadere etti.  LTB ekipleri denetimler sırasında  standartlara uygun üretim yapan işyeri sahipleri ve çalışanlarına da  teşekkür etti. Denetimlerin sıklaştırılarak artacağını belirten LTB yetkilileri vatandaşların da duyarlı davranıp bu tür şikayetleri LTB 185 şikayet hattı veya ilgili şubelere iletebileceklerini kaydetti.
LTB yetkilileri bir plan program çerçevesinde halk sağlığı ile ilgili tüm yerlerin denetleneceğini ve kontrollerin düzenli olarak süreceğini açıkladılar.

Bu haber toplam 1078 defa okunmuştur