1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Lefkoşa için ortak çalışmalar yapılacak
Lefkoşa için ortak çalışmalar yapılacak

Lefkoşa için ortak çalışmalar yapılacak

Meclis Başkanı Siber, LTB Başkanı Harmancı’yı kabul etti

A+A-

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber ile Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşa için bir araya geldi. Meclis Başkanı Siber, LTB Başkanı Harmancı’yı kabul etti.

Meclis Şeref Salonu’nda yer alan görüşmede konuşan Harmancı, Meclis Başkanı Siber ile başkent Lefkoşa hakkında bir değerlendirme yapma amacıyla bir araya geldiklerini belirterek, ortak yapılacak çalışmalar ile kente ve yeşile dönük projeler gerçekleştirmeyi hedeflediklerini anlattı.
Harmancı, yeni yasama yılında belediyelerin Meclis’ten büyük beklentileri olduğunu vurgulayarak, LTB’nin yatırımlar konusunda ciddi sıkıntılarının bulunduğunu, bazı yasa çalışmalarının LTB yanında sıkıntıları olan diğer belediyeleri de rahatlatacağını kaydetti.

Siber: “Başkent için işbirliğine büyük önem veriyoruz”
Meclis Başkanı Sibel Siber de, Harmancı’nın Lefkoşa ve Lefkoşa halkına hizmet için büyük bir görev üstlendiğini ve sorumluluk aldığını belirterek, başkent için işbirliği içinde çalışmaya büyük önem verdiklerini söyledi.
Siber, başkentlerin ülkeler için önemli olduğunu, turistlerin bir ülkenin başkentinde meydanlar, eski şehirler ve müzeler görmek istediğini kaydetti.
Meclis Başkanlığı olarak Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ile Lefkoşa’ya yönelik bir proje çalışması yaptıklarını ve bu konuda yarışmanın yakında açıklanacağını anlatan Siber, meydanların ve yeşil alanların toplumlara mutluluk verdiğini, çevre düzeninin önemli olduğunu söyledi.
Meclis Başkanı Siber, belediyelerin görevinin sadece temel görevler olmadığını, halkın mutluluğunu artıracak güzel ve kalıcı işler yapması gerektiğini ifade ederek, daha güzeli ve iyiyi yakalamak için, bulundukları bu geçici görevlerde çalışacaklarını vurguladı.
(tak)

Bu haber toplam 1379 defa okunmuştur